Michał Skóraś z dwiema asystami w meczu ligi belgijskiej. Club Brugge pokonał w hicie Anderlecht Bruksela

Bartosz Głąb
Michał Skóraś w meczu ligi belgijskiej
Michał Skóraś w meczu ligi belgijskiej Kurt Desplenter / Belga / AFP / East News
Michał Skóraś zanotował dwie asysty w hitowym starciu grupy mistrzowskiej ligi belgijskiej. Polski pomocnik w 3. minucie idealnie zagrał na głowę obrońcy Club Brugge, a po przerwie obsłużył dokładnym podaniem innego partnera z zespołu. Zespół Polaka pokonał w prestiżowym meczu Anderlecht Bruksela 3:1 i wrócił do walki o mistrzostwo kraju.

Michał Skóraś zaliczył dwie asysty w lidze belgijskiej

Polski pomocnik od początku marca jest na 7 spotkaniach aż 5 razy wychodził w podstawowym składzie. Nie inaczej było w hitowym starciu z Anderlechtem Bruksela, które było nie tylko prestiżowe, ale i niezwykle ważne w kontekście walki o tytuł mistrza Belgii. Club Brugge tracił aż 8 punktów do lidera, którym właśnie jest drużyna ze stolicy kraju. Ewentualna porażka, praktycznie przekreśliłaby marzenia zespołu Polaka o mistrzostwie.

Michał Skóraś już w 3. minucie pokazał, dlaczego postawił na niego belgijski klub. Idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę partnera z zespołu, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do bramki.

Po zmianie stron Polak również miał duży wkład w strzeleniu drugiego gola przez Club Brugge. 24-latek wypatrzył przed polem karnym rywali Raphaela Onyedika, a ten oddał potężny strzał z dystansu, z którym bramkarz Anderlechtu nie miał żadnych szans.

W doliczonym czasie gry Raphael Onyedika po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Rywali było staję jedynie na honorowe trafienie autorstwa Andersa Dreyera.

Michał Skóraś pomoże Club Brugge odzyskać tytuł?

Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Brugii 3:1, dzięki czemu zmniejszył stratę w tabeli do rywala ze stolicy do 5 punktów. Michał Skóraś grał do 80. minuty.

Club Brugge od sezonu 2019/2020 trzy razy z rzędu zostawał mistrzem Belgii. W poprzedniej kampanii tę serię sensacyjnie przerwał Royal Antwerp, który sięgnął po tytuł po 66 latach przerwy. Teraz zespół z Brugii walczy, by odzyskać najważniejsze trofeum piłkarskie w kraju.

Polski pomocnik w tym sezonie zanotował 4 asysty w lidze. Dołożył też 3 kluczowe podania w Lidze Konferencji oraz 1 w pucharze Belgii. Dobra forma pod koniec sezonu może sprawić, że w ostatniej chwili znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2024.