Młoda Ekstraklasa: Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 3:3

Michał Mormul
Johan Voskamp zdobył hat-tricka w Młodej Ekstraklasie
Johan Voskamp zdobył hat-tricka w Młodej Ekstraklasie Polskapresse
Prawdziwy grad bramek obejrzeli kibice zgromadzeni na meczu Młodej Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Śląskiem Wrocław, który zakończył się remisem 3:3 (2:0).

Przez długi czas, nic nie wskazywało na taki przebieg spotkania, ponieważ pierwsza bramka padła dopiero w 43. minucie gry, gdy wynik spotkania otworzył Łuszcz. Dwie minuty później było już 2:0, bowiem stojącego w bramce Krzysztofa Żukowskiego pokonał Kacprzyk.

Dziesięć minut po przerwie kontaktową bramkę dla Śląska strzelił Johan Voskamp, ale po kolejnych dwunastu minutach było już 3:1, bowiem na listę strzelców wpisał się Docekal. To jednak nie zraziło podopiecznych Łukasza Becelli, którzy dalej starali się atakować.

Efektem tego był podyktowany chwilę później rzut karny, którego na bramkę zamienił Voskamp. Wynik spotkania ustalił na dwie minuty przed końcem właśnie Holender.

Piast Gliwice ME - Śląsk Wrocław ME 3:3 (2:0)

Bramki: Łuszcz 43, Kacprzyk 45, Docekal 67 - Voskamp 55, 73 (k), 88

Śląsk Wrocław Młoda Ekstraklasa: Żukowski - Dankowski, Juraszek, Wasiluk, Skrzypczak, Majcher (46 Menzel), Fedyna (46 Tetłak), Kohut (65 Sikorski), Kubiak (80 Krzeminski), Góral (75 Przybylski), Voskamp.