Młoda Ekstraklasa: Śląsk wygrywa z Koroną

Michał Mormul
Piłkarze Młodego Śląska Wrocław w małym stopniu zrewanżowali się rówieśnikom Korony Kielce ze sierpniową porażkę 0:7 i w rozgrywanym awansem spotkaniu 17. kolejki Młodej Ekstraklasy zwyciężyli 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla złoto-krwistych, bowiem piłkarze Kielc już w 2. minucie spotkanie objęli prowadzenie. Bramkę dla przyjezdnych strzelił Hubert Mularczyk.

Na odpowiedź Śląska trzeba było czekać nieco ponad pół godziny, gdy w 34. minucie gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dariusz Góral. Strzelec dwóch bramek w sparingowym starciu z Nysą Zgorzelec dostrzegł jednak, iż w korzystniejszej pozycji znajduje się Paweł Garyga i jemu oddał piłkę. Młody pomocnik nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

Kolejne trafienie dla Śląska, które ustaliło wynik spotkania, nastąpiło po kilkudziesięciu sekundach, gdy mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Sylwester Patejuk. Obie drużyny w drugiej części spotkania dążyły jeszcze do zmiany rezultatu, ale raziły nieskutecznością. Najbliższy szczęścia był Michał Michałek, który po uderzeniu z rzutu wolnego trafił w słupek. Piłkarze Korony spotkanie kończyli w dziesiątkę, bowiem czerwonym kartonikiem ukarany został Piotr Rogala.

Niektórych dziwić może duża liczba zmian w zespole Korony Kielce, ale już śpieszymy z wyjaśnieniem. Rozgrywki Młodej Ekstraklasy zakładają możliwość dokonania trzech roszad w przerwie spotkania oraz trzech w innej fazie meczu (zmiany także można wykorzystać w czasie przerwy).

Śląsk Wrocław ME - Korona Kielce ME 2:1 (2:1)