MŚ bezdomnych. Reprezentacja Polski leci do Meksyku!

Rafał Babraj
.
. Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
W piątek reprezentacja Polski bezdomnych wyleci do Meksyku, aby walczyć w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni chcą zająć wyższe miejsce niż przed rokiem, kiedy to zmagania skończyli na 10 pozycji.

Mistrzostwa Świata bezdomnych w Meksyku odbędą się w dniach 6-14 października. Reprezentacja Polski o awans do kolejnej fazy rozgrywek będzie walczyć z Ukrainą, Finlandią, Filipinami, Szwajcarią oraz Bośnią i Hercegowiną. Choć Biało-czerwoni faworytami nie są, to trener Dominik Czapczyk zapewnia, że dadzą z siebie wszystko.

Prezes klubu, a może trener? Zobacz kobiety świata piłki nożnej!

- W całym turnieju tradycyjnie już mocna będzie z pewnością Brazylia oraz Meksyk, który wystąpi w roli gospodarza. Ja mogę zapewnić, że ósemka moich zawodników zostawi na boisku całe serce i jeśli z kimś przegramy, to na pewno nie dlatego, że ktoś odpuścił, tylko rywal był zbyt mocny – podkreślił Czapczyk cytowany przez PAP, podczas czwartkowej konferencji prasowej.

MŚ bezdomnych w 2013 roku odbędą się w Poznaniu

W mistrzostwach udział bierze 48 drużyn, które podzielone zostały na osiem grup. Do kolejnej rundy awansują po trzy zespoły, które utworzą z kolei cztery grupy. Wyjdą z nich po dwie najlepsze reprezentacje, które od tej pory rywalizować będą w systemie pucharowym. Obrońcą tytułu jest Szkocja.

Zawodnicy rywalizować będą na boisku o wymiarach 15x20 metrów. Mecz trwa łącznie 14 minut (dwie połowy po 7 min.), a na boisku walczy bramkarz plus trzech zawodników z pola. W składzie znajdują się osoby bezdomne, ale również uzależnione od alkoholu czy narkotyków.

Poznajcie reprezentację Polski w Amp Futbolu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Polscy bezdomni mają już osiągnięcia na międzynarodowej arenie. Zdobyli wicemistrzostwo świata w Edynburgu 2005 r. i Kopenhadze 2007 r., a także brązowy medal w Goeteborgu 2004 i Kapsztadzie 2006. Co ciekawe, w przyszłym roku gospodarzem mistrzostw świata będzie Poznań.