Nie ma mocnych na Zagłębie!

Marek Iwaniszyn
Zagłębie Lubin 0:1 Lech Poznań
Zagłębie Lubin 0:1 Lech Poznań Adam Konopka (Ekstraklasa.net)
Kapitalnie dysponowane wiosną Zagłębie odniosło czwarte wiosenne zwycięstwo! Podopieczni Marka Bajora rozbili tym razem w Bełchatowie GKS 3:1.

Goście z Lubina prowadzili po pierwszej połowie 1:0. Fatalną postawę i nieporozumienie obrońców z własnym bramkarzem wykorzystał Traore, który z 6 metrów trafił do pustej bramki.

Po zmianie stron dalej rządzili "Miedziowi". Na 2:0, w 59 minucie, podwyższył Kędziora, który wykorzystał kapitalne zagranie Micanskiego. Sam superstrzelec też wpisał się na listę strzelców. Sześć minut później kapitalnie uderzył zza pola karnego i Sapela po raz trzeci musiał wyjmować piłkę z siatki.

Gospodarze odpowiedzieli tylko raz. Na 19 minut przed końcem spotkania prostopadłe podanie od Nowaka dostał Kuświk, wbiegł w pole karne i strzałem w przeciwległą stronę bramki pokonał Ptaka. Warto podkreślić, że strzelec bramki pojawił się na murawie dziesięć minut wcześniej.