Niedziela z Championship. Gol Tomasza Cywki

Marcin Trzyna
Dzisiaj rozegrana została 23. kolejka angielskiej Championship. Grali m.in. Tomasz Kuszczak, Radosław Majewski czy Tomasz Cywka, który zdobył bramkę w meczu Barnsley - Derby County.

W 23. kolejce Championship oglądaliśmy na boiskach trzech Polaków. Całe spotkanie w barwach Brighton rozegrał Tomasz Kuszczak, który zachował czyste konto, a jego zespół wygrał 1:0 z Blackpool. Brighton zajmuje ósmą pozycję, choć drużyna Polaka ma tyle samo punktów (36) co szósta drużyna w tabeli - Ipswich.

Radosław Majewski rozegrał 73. minuty w barwach Nottingham Forest w spotkaniu z Leeds United. Majewskiego na boisku zastąpił Chalobah, wówczas drużyna Polaka wygrywała 1:0. W 83. minucie goście doprowadzili do wyrównania, jednak minutę później Derbyshire zdobył gola na 2:1 i Nottingham wygrał to spotkanie. Dzięki tej wygranej "The Reds" utrzymali swoją piątą pozycję i do czwartego Queens Park Rangers tracą tylko cztery "oczka".

Niestety przegrała drużyna Tomasza Cywki - Barnsley. Ostatnia drużyna ligowej tabeli przegrała na własnym stadionie z Derby County. Tomasz Cywka wszedł na boisko w 56. minucie za Kelvina Etuhu, a już w 61. Polak wpisał się na listę strzelców. Cywka wykorzystał podanie Thomasa Kennedy'ego i umieścił futbolówkę w bramce rywali. To trzecie trafienie w obecnym sezonie 25-letniego pomocnika, który w poprzednich sezonach występował w zespole Derby.

Marcin Wasilewski mecz Leicester City - Bolton oglądał z ławki rezerwowych. Drużyna, w której występuje "Wasyl" zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 48 punktów na koncie. 4 punkty mniej mają na swoim koncie zespoły Derby County i Burnley.

W spotkaniu Blackburn - Birmingham zabrakło nawet na ławce rezerwowych Dariusza Dudki. Zespół Polaka wygrał 3:2 i awansował na siedemnastą pozycję w ligowej tabeli.