Niemcy stracili gola w doliczonym czasie gry! O'Shea bohaterem Irlandii (BRAMKI)

Maciej Pietrasik
Niemcy długo męczyli się na własnym stadionie i ostatecznie zremisowali z reprezentacją Irlandii w meczu eliminacji Euro 2016. Kiedy wszystko wskazywało na to, że zdobędą jednak trzy punkty po bramce Toniego Kroosa, gola na 1:1 w doliczonym czasie gry zdobył John O'Shea.

Zgodnie z przewidywaniami od początku meczu to reprezentanci Niemiec mieli zdecydowaną inicjatywę. Sześć minut po pierwszym gwizdku arbitra podopieczni Joachima Loewa mieli pierwszą znakomitą sytuację do zdobycia gola, lecz zabrakło im szczęścia. Bliski pokonania Forde’a był Erik Durm, ale sprzed pola karnego trafił jedynie w poprzeczkę. Pod koniec pierwszego kwadransa gry dobrą okazję miał również Ruediger, jego strzał głową minął jednak słupek irlandzkiej bramki. Chwilę później pomylił się również Toni Kross.

Ataki Niemców trwały dalej. W 20. minucie spotkania szczęścia próbował Matthias Ginter, lecz tym razem jego uderzenie zablokował jeden z obrońców rywali. Trzy minuty później głową uderzał natomiast Draxler, ale Forde nie dał się zaskoczyć. Nieźle prezentował się Kross, w decydujących momentach, jak w 26. minucie, brakowało mu jednak skuteczności. Podobnie było zresztą z jego kolegami, po błędzie Forde’a na początku trzeciego kwadransa gry dobrej szansy nie wykorzystał Bellarabi. W końcówce pierwszej części gry okazję miał jeszcze Draxler, ale i on nie zdołał umieścić piłki w siatce i do przerwy Niemcy remisowali z Irlandią 0:0.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie – już pięć minut po wznowieniu gry dobrą szansę miał Thomas Mueller, lecz nieznacznie się pomylił. Kilka chwil później bliski trafienia był Kross, ale znakomitą interwencją popisał się Forde, zażegnując niebezpieczeństwo. W 57. minucie gry Niemcy domagali się rzutu karnego, gdy w polu karnym Irlandii padł Lukas Podolski, gwizdek sędziego jednak milczał. Podobnie było 12 minut później, kiedy w „szesnastce” przewrócił się Mario Goetze.

Podopieczni Joachima Loewa dopięli swego w 71. minucie. Wówczas dobrze futbolówkę przyjął sobie Kross i uderzył bardzo precyzyjnie, strzałem w lewy dolny róg nie dając większych szans irlandzkiemu golkiperowi. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze mieli okazję na podwyższenie rezultatu, ale Forde dobrze uprzedził Goetze. Kilka minut później wreszcie zaatakowali Irlandczycy, Hummels dobrze interweniował jednak po strzale McGeady’ego.

Gdy wydawało się, że Niemcy spokojnie utrzymają korzystny rezultat do końca meczu, Irlandczycy zdołali wyrównać. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę remisu zdobył John O’Shea i ostatecznie mistrzowie świata niespodziewanie zremisowali z Irlandią 1:1.