Robert Gorbat
Stilonowcy (białe stroje) pokazali charakter. Przegrywali 0:1, mieli na boisku o jednego zawodnika miej, a mimo to pokonali Unię Turze Śląskie 2:1! Bogusław Sacharczuk
W ósmej kolejce piłkarskiej trzeciej ligi pierwsze zwycięstwo odniósł w sobotę (16 września) Stilon Gorzów. Niebiesko-biali pokonali na stadionie przy ul. Olimpijskiej beniaminka, Unię Turze Śląskie, choć przegrywali 0:1 i mieli na boisku jednego zawodnika mniej!

Mimo dobrej, agresywnej gry gorzowian, do przerwy na tablicy wyników „wisiał” bezbramkowy remis. Marzenia gospodarzy o korzystnym wyniku mocno ograniczyła sytuacja z 40 min, kiedy to Jakub Kaniewski w niegroźnej sytuacji na połowie Unii sfaulował rywala i dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Pierwsze „żółtko” zarobił za dyskusję z sędzią. Trudno o głupszy „wylot” z boiska, gdy zespół ze wszystkich sił walczy pod wodzą nowego trenera Łukasza Maliszewskiego o przełamanie fatalnej passy i pierwsze zwycięstwo w sezonie…

Tuż po przerwie scenariusz z kolejną przegraną Stilonu wydawał się jak najbardziej realny. Po składnej akcji Unii Michał Gałecki posłał futbolówkę w "okienko" gorzowskiej bramki i goście objęli prowadzenie 1:0.

I wtedy stała się rzecz niewiarygodna. Mimo liczebnej przewagi przeciwników, stilonowcy zepchnęli ich do obrony i w końcówce, w ciągu zaledwie ośmiu minut, zdobyli dwa gole. W 70 min trafił Emil Drozdowicz, a w 80 jego wyczyn skopiował Atrsiom Vaskou. Gorzowianie wygrali 2:1!

Po końcowym gwizdku sędziego piłkarze, działacze i kibice Stilonu padli sobie w objęcia. Jest pierwsza wygrana, nie wszystko jeszcze stracone!