Nigeria awansowała na Mistrzostwa Świata 2014

Marcin Trzyna
Nigeria pokonała 2:0 Etiopię w rewanżowym spotkaniu finałowej rundy eliminacji Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Gole dla "Super Orłów" zdobyli Victor Moses i Victor Obinna.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami, Nigeria pokonała na wyjeździe Etiopczyków 2:1. Wówczas dwie bramki dla "Super Orłów" zdobył Emmanuel Emenike. W tamtym meczu pierwsi na prowadzenie wyszli Etiopczycy za sprawą gola Assefy Behailu.

W sobotnim rewanżu Nigeria wyszła na prowadzenie już w 20. minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Victor Moses, po czym dostał żółtą kartkę za ściągnięcie koszulki. Bramkę na 2:0 zdobył w 82. minucie z rzutu wolnego Victor Obinna. Piłkarz Lokomotiwu Moskwa popisał się fantastycznym uderzeniem, którym pokonał golkipera Etiopii.

Nigeria - Etiopia 2:0 (1:0).

Bramki: Victor Moses (20-karny), Victor Obinna (82).

"Super Orły" pojadą na mundial po raz piąty w swojej historii. Wcześniej Nigeria występowała na mistrzostwach świata w RPA (2010), Korei i Japonii (2002), Francji (1998) i USA (1994).

Dzisiaj poznamy kolejnego finalistę mundialu w Brazylii ze strefy afrykańskiej. O godzinie 20:00 rozpocznie się spotkanie Senegalu z Wybrzeżem Kości Słoniowej. W pierwszym meczu tych drużyn WKS wygrało 3:1.