Oceniamy Miedziowych po meczu z Wisłą: magiczne 6 minut

Piotr Ziemiański
Piłkarze Zagłębia Lubin pokonali po niezwykle emocjonującej końcówce Wisłę Kraków 3:1. Kolejna wygrana sprawia, że stadion w Lubinie nadal nie został zdobyty w tym roku. Zobacz, jak oceniliśmy podopiecznych Oresta Lenczyka.

Oceny piłkarzy Zagłębia po meczu z Wisłą Kraków (w skali 1-10):

Silvio Rodić – 7 – spotkanie z Wisłą może zaliczyć na plus. Wybronił w tym meczu kilka trudnych sytuacji, udowadniając, że jest jednym z lepszych bramkarzy w lidze.

Bartosz Rymaniak – 6 – miał dzisiaj sporo problemów ze skrzydłowymi Wisły, ale najczęściej wychodził z tych pojedynków obronną ręką.

Jiri Bilek – 6 – solidny występ. Kolejny raz trener Lenczyk wystawił go na pozycji środkowego obrońcy i był to bardzo dobry wybór. Bilek w tym roku już wielokrotnie udowadniał, że jest w dobrej dyspozycji.

Elvedin Dżinić – 4 – Jego ocenę obniża fatalne zachowanie z 74. minuty. Słoweniec interweniował tak niefortunnie, że przy golu Łukasza Burligi zaliczył asystę. Oprócz tej brzemiennej w skutkach pomyłki prezentował się solidnie.

Dorde Cotra – 6 – dobry mecz w jego wykonaniu. Dzisiaj naprzeciw siebie miał szybkiego Michała Chrapka, z którym musiał toczyć ciężkie boje.

Manuel Curto – 8 – bardzo dobry występ Portugalczyka zwieńczony przepiękną bramką. Środek pola po raz kolejny należał do niego, umiejętnie rozgrywał piłkę, nie zapominając o zadaniach defensywnych.

Lubomir Guldan – 6 – Rola defensywnego pomocnika jest dla niego stworzona. W pierwszej połowie był bliski strzelenia gola, ale po jego uderzeniu głową piłka odbiła się od słupka.

Aleksander Kwiek – 4 – zanotował solidny występ. Zostanie jednak zapamiętany ze zmarnowania stuprocentowej okazji. Kwiek po znakomitym podaniu Bertilssona mógł zrobić z piłką wszystko. Postanowił jednak strzelić prosto w Miśkiewicza.

Johan Bertilsson – 4 – to nie był ten Johan, którego mieliśmy przyjemność oglądać w poprzednich meczach. Źle wszedł w spotkanie i później nie potrafił już się w nim odnaleźć, czego efektem było tylko 45 minut w tym meczu.

Michal Papadopulos – 5 – trochę niewidoczny w dzisiejszym spotkaniu, ale starał się walczyć o każdą piłkę. W pierwszej połowie nie najlepiej układała się jego współpraca z Arkadiuszem Piechem, lecz po przerwie wyglądało to trochę lepiej.

Arkadiusz Piech – 7 – wyróżniający się zawodnik tego spotkania. Przy golu na 2:1 miał trochę szczęścia, gdyż piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od Piotra Brożka, czym zmyliła interweniującego Miśkiewicza.

Rezerwowi:

David Abwo – 6 – dzisiaj tylko 45 minut, ale po jego wejściu gra Miedziowych zmieniła się diametralnie. Szybkie rajdy na prawym skrzydle, pojedynki z Piotrem Brożkiem pozwalają ocenić Nigeryjczyka z jak najlepszej strony.

Łukasz Janoszka - grał za krótko, aby go ocenić.

Łukasz Piątek – grał za krótko, aby go ocenić.