Oceniamy Piast za mecz z Podbeskidziem. Wygrana w drugiej połowie

Bartłomiej Szura
Piast Gliwice wrócił na trzecie miejsce w tabeli po wygranej z Podbeskidziem. Kolejny raz wygraną dali niebiesko-czerwonym rezerwowi. Zobacz jak oceniliśmy piłkarzy beniaminka z Gliwic w skali od 1-10.

Dariusz Trela – 7 – przy bramce Demjana raczej bez szans. W pozostałych sytuacjach pewny zarówno na linii, jak i na przedpolu;

Damian Zbozień – 6 – wrócił do pierwszej „11” wskutek czerwonej kartki Pawła Oleksego. Nie pokazuje obecnie tej samej formy, co w rundzie jesiennej, jednak na boisku outsidera zaprezentował się poprawnie;

Jan Polak – 7 – musiał łatać to, co szczególnie w pierwszej połowie psuł Sidqy. Poprawne zawody stopera niebiesko-czerwonych;

El Mehdi Sidqy – 5 – za pierwszą połowę 3 za drugą 7 czyli średnia wychodzi 5. Prawdopodobnie tylko dobremu sercu Pawła Raczkowskiego zawdzięcza, że nie zobaczył w 44. minucie drugiej żółtej kartki. Pierwsza połowa tragiczna w wykonaniu Marokańczyka. Notorycznie był spóźniony, nie nadążał za rywalami. Drugie 45 minut już zdecydowanie lepsze;

Adrian Klepczyński – 6 – mimo wieku imponuje na lewej obronie. Klepczyński w Bielsku Białej imponował rajdami lewą stroną boiska, a i szybkościowo nie odstawał od młodszych rywali;

Pavol Cicman – 8 – kapitalny mecz. Jego akcja, po której Konieczny skierował piłkę do własnej bramki, to była niemal klasa światowa. Po chwili także kapitalne uderzenie o mało nie znalazło drogi do bramki. Szkoda, bo bramka byłaby tylko podkreśleniem jego dobrej gry;

Mateusz Matras – 7 – czyścił wszystko w środku pola i był prawie bezbłędny;

Artis Lazdins – 5 – zagrał tylko 45 minut. W tym czasie pokazał kilka ładnych zagrań, jednak nie był to jego najlepszy występ;

Tomasz Podgórski – 5 – kapitan dziś był poza grą. Niewiele udanych dośrodkowań, kilka razy łapany łatwo na spalone. Na plus z pewnością uderzenie w słupek bramki Zajaca;

Ruben Jurado – 5 – podobnie jak Lazdins. Zmieniony po przerwie bo trener Brosz chciał zmienić sposób gry drużyny. Występ jednak można uznać za udany;

Marcin Robak – 8 – uderzenie z 80. minuty to był pokaz mistrzostwa byłego zawodnika Widzewa. Robak pokazał, że może być doskonałą alternatywą dla Kędziory, który nie wiadomo kiedy i w jakiej formie wróci do gry;

Rezerwowi:

Rudolf Urban, który w 46 minucie zmienił Lazdinsa – 5 – zagrał poprawnie, ale nie rzucił swoją grą na kolana;

Tomas Docekal, który w 46. minucie zmienił Jurado – 5 – ocena gry podobna jak w przypadku Urbana;

Matej Izvolt, który w 75. minucie zmienił Cicmana – 5 – zaliczył asystę przy bramce Robaka, a przed samym końcem kilkakrotnie mądrze przetrzymywał piłkę z daleka od bramki Treli;