Oceniamy Wisłę za mecz ze Śląskiem: nieudany debiut Tadeusza Pawłowskiego

Filip Kliber
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 Tomasz Hołod / Polska Press
Tadeusz Pawłowski w debiucie w roli szkoleniowca Wisły Kraków przegrywa 0:1 z byłym zespołem – Śląskiem Wrocław – w bardzo słabym stylu. „Biała Gwiazda” była nieskuteczna w polu karnym przeciwnika, choć bramkarz wrocławian, Mariusz Pawełek, nie był pewnym punktem między słupkami.

Michał Miśkiewicz – 6/b] – Powrót Miśkiewicza do bramki Wisły przez zesłanie Cierzniaka do drużyny rezerw. Mecz ze Śląskiem może zaliczyć do udanych głównie dzięki biernej postawie przeciwników, którzy nie dali mu wielkiego pola do popisu. Przy bramce nie mógł nic więcej zrobić.
[b]Łukasz Burliga – 6
– Dobry mecz w defensywie, jednak niepotrzebnie podłączał się do akcji ofensywnych. Burliga nie czuł się komfortowo pod bramką przeciwnika, w przednich formacjach gubił piłkę w kluczowym momencie.

Arkadiusz Głowacki – 7 – Ciężko sobie wyobrazić defensywę po zakończeniu sezonu, kiedy Głowacki skończy karierę. Filar obrony, który ustawiał partnerów z linii.

Richard Guzmics – 7 – Uzupełniał się z Głowackim. Wyprzedał przeciwników, dobrze krył, a popełnione błędy nie miały wpływu na przebieg spotkania.

Maciej Sadlok – 5 – Niczym się nie wyróżnił. Występ ani na plus, ani na minus.

Alan Uryga – 5 – Podobnie jak w przypadku Sadloka. Niewidoczny na boisku, kilka odbiorów, lecz nic ponadto nie pokazał.

Rafał Pietrzak – 7 – Udany debiut, choć nie występował na swojej nominalnej pozycji. Był aktywny w ofensywie, często zbiegał na skrzydło i zagrywał piłkę w pole karne. Kilka razy wprowadził zamieszanie w szesnastce rywala.

Donald Guerrier – 5 – Słaby występ Haitańczyka, który od pewnego czasu ma jedynie przebłyski w meczu. Był spóźniony, nie nadążał nad grą. Szkoleniowiec Wisły zdecydował się zmienić go jako pierwszego w 60. minucie.

Rafał Boguski – 4 – Zdecydowanie najsłabszy na boisku. Zmarnował dogodne sytuacje do strzelenia bramki, wielokrotnie tracił piłkę, przez co piłkarze Śląska mieli okazje do wyprowadzenia kontrataku.

Witalij Bałaszow – 6 – Pokazał się z dobrej strony, jeżeli chodzi o pojedynki biegowe, które często wygrywał. Widać było, że wiele potrafi, jednak długa przerwa w grze dawała się we znaki. Zmarnował dogodną sytuację do objęcia przez Wisłę prowadzenia.

Zdenek Ondrasek – 8 – Do wyższej oceny zabrakło jedynie zdobytego gola. Pokazał, że wraz z Pawłem Brożkiem mogą stworzyć świetny duet napastników.

Rezerwowi:

Tomasz Cywka – brak oceny – Zagrał 30 minut zmieniając Guerriera. Niczym się nie wyróżnił.

Rafael Crivellaro – brak oceny – Grał zbyt krótko.