Oceny Lecha za mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza: Specjaliści od jedenastek

Maciej Brzeziński
Lech - Termalica 3:0
Lech - Termalica 3:0 Roger Gorączniak
Inauguracja rundy wiosennej dla Lecha Poznań. Zawodnicy Nenada Bjelicy pokonali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:0. Lechici wszystkie bramki zdobyli po rzutach karnych.

Matus Putnocky – solidny mecz Słowackiego bramkarza. Grał bardzo pewnie na przedpolu. Bardzo dobrze wyglądała jego współpraca z obrońcami.
Ocena: 6

Tomasz Kędziora – nie zagrał wielkiego meczu, ale swoje zadania wypełnił, tak jak powinien.
Ocena: 5

Lasse Nielsen – cały mecz grał na bardzo dużym ryzyku. W jego grze była spora nerwowość, przez co nie ustrzegł się błędów. Na szczęście obyło się bez strat.
Ocena: 4

Maciej Wilusz – wskoczył do składu na skutek choroby Jana Bednarka. Kibice bardzo obawiali się jego występu, ale niepotrzebnie. Zagrał dobry mecz, a w 14. minucie był bliski zdobycia gola. Po strzale głową piłka minimalnie minęła słupek.
Ocena: 6

Wołodymyr Kostewycz – to był udany debiut Ukraińca w Kolejorzu. W ofensywie był bardzo aktywny, a w obronie zachowywał spokój.
Ocena: 6

Łukasz Trałka – bardzo dobrze wszedł w mecz i zgarniał wszystkie piłki w środku pola. Niestety w 36. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.
Ocena: 6

Maciej Gajos – nie grał źle, ale czegoś mu brakowało. Rzadko pokazywał się kolegom do gry.
Ocena: 4

Maciej Makuszewski – szybki i dynamiczny. Do perfekcyjnego występu zabrakło mu gola, a miał na niego szanse po zagraniu Jevticia.
Ocena: 7

Radosław Majewski – pierwszą połowę mógł rozpocząć i zakończyć golem, ale zabrakło skuteczności. Wiedział kiedy przyśpieszyć, a kiedy zwolnić grę Kolejorza.
Ocena: 6

Darko Jevtić – Szwajcar przyzwyczaił kibiców przy Bułgarskiej do atrakcyjnej gry i tak też było w piątkowy wieczór. Na koniec meczu wykorzystał karnego i ustalił wynik spotkania.
Ocena: 7

Dawid Kownacki – nie stracił formy z jesieni. W 32. minucie wywalczył rzut karny, którego następnie zamienił na gola. Mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Jak będzie tak dalej grał to latem odejdzie za duże pieniądze.
Ocena: 7

REZERWOWI
Abdul Aziz Tetteh
– pojawił się na placu gry w 36. minucie. Niczym wielkim się nie wyróżnił.
Ocena: 5

Marcin Robak – zagrał niecałe dziesięć minut, a i tak skończył mecz z golem na koncie. Mógł zdobyć jeszcze jednego, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Krzysztofem Pilarzem.