Oceny Lecha za mecz z Koroną: Kolejorz nie zachwycił, ale zrobił swoje

Maciej Brzeziński
Oceny Lecha za mecz z Koroną: Kolejorz nie zachwycił, ale zrobił swoje Waldemar Wylegalski
Lech Poznań pozostaje liderem Lotto Ekstraklasy. W 9. kolejce zawodnicy Nenada Bjelicy pokonali Koronę Kielce 1:0, a bohaterami zostali strzelec gola Łukasz Trałka oraz Matus Putnocky, który obronił rzut karny. Zobacz jak oceniliśmy lechitów po tym spotkaniu.

Matus Putnocky – bohater piątkowego meczu. Przy stanie 1:0 obronił rzut karny wykonywany przez Kiełba.
Ocena: 7

Robert Gumny – po raz kolejny wykorzystuje swoją szansę. Wiedział gdzie się znaleźć, aby zapobiegać zagrożeniu ze strony kielczan. Ponadto podłączał się w akcje ofensywne poznaniaków, tak jak to robił jego poprzednik Tomasz Kędziora.
Ocena: 6

Lasse Nielsen – dyrygował linią defensywną Kolejorza i wydaje się, że problemy z ponownym wskoczeniem do składu będą mieć Nikola Vujadinović oraz Rafał Janicki.
Ocena: 6

Emir Dilaver – przyzwoity występ tego zawodnika, który zagrał tym razem na środku obrony. Lepiej jednak chyba się czuje na prawej stronie bloku defensywnego.
Ocena: 5

Vernon De Marco
– wskoczył do składu za kontuzjowanego Kostewycza i to był jego pierwszy mecz od pierwszej minuty w barwach Kolejorza. Dużo biegał do przodu, ale w obronie się nie popisał, prokurując rzut karny dla Korony. Może dziękować tylko Putnockiemu, że Lech nie stracił gola.
Ocena: 4

Abdul Aziz Tetteh – grał bardzo ofiarnie, ale i skutecznie. Tego wymaga się od Ghańczyka i kapitana Kolejorza zarazem. Kilka razy wyłuskał piłkę od przeciwników i rozpoczynał kontrataki.
Ocena: 6

Łukasz Trałka – od początku meczu ciągnęło go w pole karne Korony. Opłaciło to się przy rzucie rożnym, gdy w sporym zamieszaniu skierował głową piłkę do siatki gości otwierając wynik.
Ocena: 7

Maciej Makuszewski – był bardzo zmotywowany i widać, że chciał zdobyć gola. Dwukrotnie w pierwszej połowie zamiast podać lepiej ustawionym kolegom, sam oddawał strzał na bramkę rywali. Od reprezentanta Polski wymaga się więcej.
Ocena: 5

Radosław Majewski – był bardzo aktywny i brał ciężar gry na siebie. W 13. minucie mógł wpisać się na listę strzelców po tym jak wdarł się w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta odbił bramkarz gości.
Ocena: 6

Mario Situm
– w pierwszej połowie bardzo często pokazywał się kolegom do gry. Po zmianie stron niewidoczny.
Ocena: 5

Christian Gytkjaer – od pierwszych minut rzucało się w oczy to, że bardzo głęboko cofał się po piłkę. W pierwszej połowie nie mógł doczekać się dobrego podania od kolegów, chociaż w doliczonym czasie gry zabrakło mu dosłownie centymetrów, aby trącić piłkę i skierować ją do siatki.
Ocena: 5

REZERWOWI
Darko Jevtić – kilka tygodni leczył kontuzję i nie jest gotowy jeszcze na 90 minut, ale w piątkowym spotkaniu dostał nieco ponad dwadzieścia. Oddał nawet strzał zza pola karnego i niewiele brakowało, aby pokonał Alomerovicia.
Ocena: 5

Nicki Bille Nielsen – dostał od Nenada Bjelicy dwadzieścia minut, ale kompletnie nic nie zaprezentował. Od wypoczętego zmiennika wymaga się zdecydowanie więcej.