Pasy mają nowego defensora!

Sebastian Kuśpik
W pierwszym składzie Korony Nawotczyński występował ostatnio na początku zeszłego sezonu Wojciech Marczak
Cracovia wzmacnia linię obrony! Dwuletni kontrakt podpisał dziś z Pasami Łukasz Nawotczyński. Umowa będzie obowiązywała od nowego roku. W zespole z ul. Kałuży zawodnik będzie grał z numerem 32.

Łukasz był wolnym zawodnikiem od 20. grudnia, kiedy to za porozumieniem stron został rozwiązany jego kontrakt z Koroną Kielce. Przez wielu uważany jest za jeden z największych niespełnionych talentów, jakie biegały po polskich boiskach. 28-letni defensor rozegrał do tej pory zaledwie 59 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył jedną bramkę grając w barwach Górnika Polkowice.

Przed laty Łukasz występował m.in. w Arce Gdynia, Jagiellonii oraz... krakowskiej Wiśle.

Największymi sukcesami nowego obrońcy Cracovii są wicemistrzostwo Europy U-16 w 1999 roku, mistrzostwo Europy U-18 w 2001 roku, dwa mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski oraz Puchar Ligi z Wisłą Kraków. Szkoda, że tak wspaniale zapowiadająca się kariera młodego defensora szybko stanęła w miejscu. Teraz Łukasz Nawotczyński będzie miał szansę udowodnić, że nie jest do końca przegranym zawodnikiem.