Pawłowski: Nie wykorzystujemy sytuacji, popatrzmy na Jagiellonię

krk
Pawłowski
Pawłowski x-news
- Bolączką naszego zespołu jest to, że potrzebujemy dużo sytuacji do strzelenia gola. Popatrzmy na Jagiellonię - dwie akcje, jeden gol i raz wybiliśmy piłkę z linii bramkowej - stwierdził po porażce z Jagą Tadeusz Pawłowski.

Tadeusz Pawłowski: - O meczu mogę powiedzieć, że nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. A mieliśmy ich dużo. Dlatego wynik jest, jaki jest. Brakowało kreatywnego zawodnika w środku polu, bo Grajciar jest chory. Mieliśmy zdecydowaną przewagę, raz po raz stwarzaliśmy sytuacje. Gdyby było inaczej, zmiany przeprowadzilibyśmy wcześniej. Zastanawialiśmy się w drugiej połowie co zrobić, dołożyliśmy drugiego napastnika, skrzydłowego. Chcieliśmy wpuścić jeszcze Machaja, ale kontuzja kolana Droppy zmieniła plany. Nie można się było za mocno otworzyć, bo ciagle było tylko 0:1.

Jagiellonia ma młody zespół, uznałem, że to dobry przeciwnik na wyjście Dankowskiego w pierwszym składzie. Gdyby miał trochę więcej szczęścia i spokoju - mogł strzelić dwie bramki. Pomału będziemy go wprowadzać.

Bolączką naszego zespołu jest to, że potrzebujemy dużo sytuacji do strzelenia gola. Popatrzmy na Jagiellonię - dwie akcje, jeden gol i raz wybiliśmy piłkę z linii bramkowej. Przy wygranych spotkaniach też mieliśmy wiele niewykorzystanych szans. Musimy to przeanalizować. Nie było źle, chłopcy 90 minut chcieli, walczyli, było widać starania. Mieliśmy około 8 sytuacji - może nie 100-procentowych, ale mogły zakończyć się bramkami. Trener może pomóc druzynie do pola karnego. Bo tam liczą się już tylko umiejętności i zimna krew.

Odzewu w Legii w sprawie Marco kompletnie nie było. To, że taka informacja pojawiła się znów tuż przed naszym - może jakoś wpływać. Wszyscy to czytają, choć oficjalnie nic nie ma. Przed Ruchem było o Mili, teraz o Marco. To nie pomaga.

źródło: Śląsk Wrocław