Pewne zwycięstwo Manchesteru United z Cambridge w Pucharze Anglii (ZDJĘCIA)

Michał Kozera
W meczu 4. rundy Pucharu Anglii Manchester United pewnie wygrał z Cambridge United 3:0. Gole dla "Czerwonych Diabłów" zdobyli Juan Mata, Marcos Rojo i James Wilson.

Mecz rozpoczął się zimnym prysznicem dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie fatalne podanie do tyłu wykonał Daley Blind, efektem czego do akcji sam na sam wypadł Elliot. Na nieszczęście nisko notowanych gości, ich zawodnik z lekkim poślizgiem uderzył w zewnętrzną część słupka, a piłka opuściła boisko. Po tej dość wstydliwej wpadce, zawodnicy z Manchesteru uspokoili grę i przejęli pałeczkę na boisku.

Czas na bramki przyszedł po ponad dwudziestu minutach. Podczas jednej z akcji wrzutkę na dalszy słupek świetnie do środka odegrał Fellaini, a akcję świetnym strąceniem z paru metrów domknął Mata. Zaledwie 7 minut później, bo w 32. minucie znów udział w akcji miał Fellaini, podając na 5 metr do van Persiego. Ten sprytnie podał na głowę Rojo, który instynktownie posłał futbolówkę do siatki dając pewne prowadzenie graczom z Old Trafford.

Świetne wejście zaliczył Ander Herrera, który po dwóch minutach na boisku zaliczył asystę. Hiszpan bardzo dobre odczytał zamiast rywali w środku pola, przeciął podanie, a piłkę posłał do Wilsona. Ten po zwodzie na lewą nogę uderzył sprzed pola karnego, a piłka wpadła do bramki tuż przy prawym słupku, ustalając wynik spotkania. W kolejnej rundzie FA Cup Manchester United zagra z Preston North End, które pokonało Sheffield United 3:1.