Pewne zwycięstwo Realu. Athletic wyjeżdża z Madrytu bez punktów (ZDJĘCIA)

Michał Kopciński
W pierwszym niedzielnym spotkaniu hiszpańskiej Primera Division Real Madryt pewnie pokonał na Santiago Bernabeu Athletic Bilbao 3:1. Bramki dla „Królewskich” strzelali Isco oraz Cristiano Ronaldo. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Ibai Gomez.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra wydawało się, że może to być wyrównany pojedynek. Obie drużyny po dotychczas rozegranych dwóch kolejkach miały na koncie komplet punktów, a biorąc pod uwagę kiepski styl, w jakim podopieczni Carlo Ancelottiego wygrywali swoje spotkania, gościom dawano szansę na korzystny wynik.

Początek spotkania był wyjątkowo spokojny. Obie drużyny starały się rozgrywać ataki pozycyjne, jednak średnio im to wychodziło. Real podkręcił tempo dopiero w drugim kwadransie gry. W 24. minucie mocne uderzenie z dystansu oddał Ronaldo, jednak dobrze zachował się golkiper Athleticu, Iago, który odbił piłkę na bok.

Chwilę później był on już jednak bez szans. Isco dostał bardzo dobre podanie za linię obrony rywala i uderzeniem z kilku metrów pewnie umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze z Bilbao szybki mogli odpowiedzieć, jednak uderzenie z rzutu wolnego Benata było minimalnie niecelne.

Do końca pierwszej części gry Real wyraźnie przeważał. Strzały Di Marii i Benzemy były niecelne, a „Królewscy” dopięli swego w 45 minucie. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry Di Marii precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Ronaldo i do przerwy było 2:0 dla gospodarzy.

Druga połowa mogła lepiej rozpocząć się dla przyjezdnych, jednak płaski strzał Iraoli okazał się zbyt lekki, by zaskoczyć Diego Lopeza. Przyjezdni od czasu do czasu starali się odważniej zaatakować rywala, lecz byli oni niezbyt dokładni, przez co bramkarz „Królewskich” rzadko miał okazje do interwencji.

W 70. minucie „Królewscy” strzelili trzecią bramkę. Składna akcja Benzemy i Ronaldo została zakończona strzałem Isco z 15. metrów, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

Athletic zdołał odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem. Precyzyjne uderzenie Ibai Gomeza znalazło drogę do siatki - Lopez nie miał w tej sytuacji najmniejszych szans.

Real starał się jeszcze podwyższyc wynik, jednak uderzenia wprowadzonego w drugiej części gry Jese Rodrigueza oraz Ronaldo były niecelne.

Real Madryt pokonał Athletic 3:1 i po trzech kolejkach ma na koncie komplet punktów