PGE Stal Mielec przegrała pierwszy sparing na zgrupowaniu w Turcji

Konrad Karaś
Anna Jajkiewicz/Archiwum
Podopieczni Adama Majewskiego ulegli węgierskiej FC Kisvardzie 2:3 w pierwszym test-meczu na zgrupowaniu w Antalyi. Dwie bramki dla drużyny biało-niebieskich zdobył Bartłomiej Ciepiela

Wynik spotkania otworzyli w 20. minucie piłkarze Kisvardy. A konkretnie uczynił to Jasmin Medanović. Były reprezentant Bośni i Hercegowiny bez problemów, z kilku metrów, pokonał Mateusza Kochalskiego, po wcześniejszym podaniu z lewego skrzydła.

Trzy minuty później wyrównali mielczanie, golem zdobytym przez Bartłomieja Ciepielę. 21-letni pomocnik Stali przelobował bramkarza.

Ten sam zawodnik trafił do bramki kilkadziesiąt sekund później, ale tym razem minął Hindricha, a potem skutecznie uderzył w lewy róg bramki.

Węgrzy odpowiedzieli golem wyrównującym w 51. minucie. Z rzutu karnego trafił Medanović.

W ostatnich minutach spotkania Węgrzy zdobyli decydującego gola. Litwina Yanisa Karabelyova próbował zatrzymać w polu karnym Michael Wyparło, ale niefortunnie wybił piłkę, trafiając do własnej bramki.

W składzie PGE Stali zabrakło Saida Hamulicia. Bośniacko-holenderski snajper finalizuje transfer do francuskiej Tuluzy. Więcej o tym przeczytasz tutaj:

PGE FKS Stal Mielec - FC Kisvarda 2:3 (2:1)

Bramki: 0:1 Medanović 20, 1:1 Ciepiela 23, 2:1 Ciepiela 25, 2:2 Medanović 51-karny, 2:3 Wyparło 87-samobójcza.

PGE Stal: Kochalski (73 Dudek) – Getinger, Flis, Matras (46 Wyparło), Kruk, Wolski, Ciepiela (39 Żyra), Wlazło, Domański, Ratajczyk, Mak (79 Bik). Trener Adam Majewski.

Kisvarda: Hindrich (68 Odintsov) – Hej, Kravchenko (46 Széles), Jovicic (68 Vranjanin), Leoni (68 Lucas) – Melnik, Ötvös (46 Karabeljov) – Navrátil (68 Czerna), Makowski (68 Spaszics), Camaj (68 Vida) – Mesanovic (68 Ilievszki). Trener Gábor Erős.

Sędziował: Frankowski (Toruń)