Piast zremisował z Alcoyano w nadprogramowym sparingu

Bartłomiej Szura
Dzisiejszy sparing nie był wcześniej planowany. Sztab szkoleniowy Piasta stwierdził, że mecz kontrolny to lepszy sposób przygotowań niż zwykły trening i po znalezieniu sparingpartnera drużyna z Gliwic rozegrała spotkanie z z piątą drużynę trzeciej grupy Segunda Division B (trzecia liga hiszpańska) - CD Alcoyano.

Piast przegrał z Szachtarem w sparingu w Hiszpanii

Zawodnicy Piasta dobrze rozpoczęli spotkanie z Alcoyano. Już po 16 minutach prowadzili 2:0. Bramki strzelili w 15. minucie dzisiejszy jubilat Pavol Cicman, a już 60 sekund później wynik podwyższył wypożyczony z Sandecji Nowy Sącz - Bartosz Szeliga.

Po przerwie mecz się wyrównał i goście zdobyli dwie bramki, obie z rzutów karnych. Ten stały fragment gry to w czasie sparingowych spotkań w Hiszpanii prawdziwa zmora podopiecznych Marcina Brosza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Piast Gliwice - CD Alcoyano 2:2

Bramki dla Piasta: Pavol Cicman 15, Bartosz Szeliga 16

Skład wyjściowy Piasta Jakub Szumski - Jan Buryán, Jan Polak, Łukasz Krzycki, Artis Lazdins, Tomasz Bzdęga, Wojciech Lisowski, Paweł Lisowski, Bartosz Szeliga, Żiwko Petkow, Pavol Cicman