Pierwsza wygrana "Pasów"

Michał Wieczorek
Cracovia włożyła dużo serca, aby wreszcie odnieść zwycięstwo w Ekstraklasie
Cracovia włożyła dużo serca, aby wreszcie odnieść zwycięstwo w Ekstraklasie GrzegorzSroka.com
W ostatnim sobotnim meczu Ekstraklasy Ruch Chorzów zremisował na Cichej z Widzewem Łódź 1:1. Dużo ciekawiej było we wcześniejszych meczach. Najbardziej zaimponowała Lechia Gdańsk, która odprawiła Górnika Zabrze z bagażem pięciu goli.

Wicelider z Zabrza? Tylko na papierze. Lechia, która do tej pory miała największe problemy ze skutecznością dziś strzeliła rywalom aż 5 goli! To był świetny mecz gdańszczan. A przecież przed pierwszym gwizdkiem sędziego można było zaryzykować stwierdzenie, że to Górnik jest faworytem. Zabrzanie po 6. kolejce byli przecież wiceliderem tabeli. Lechia 5:1 Górnik - czytaj całą relację.

Zmiana trenera w Polonii Warszawa miała przynieść nową jakość w grze "Czarnych Koszul". W końcu "ci chłopcy mają duże umiejętności" - jak mówił Paweł Janas przed meczem. Debiut szkoleniowca na Konwiktorskiej wypadł blado. Polonia Warszawa - Polonia Bytom: relacja z meczu.

Cracovia w meczu z Arką odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Kuriozalny samobójczy gol bramkarza gdynian - Norberta Witkowskiego i snajperski nos Bartosza Ślusarskiego sprawiły, że komplet widzów na świeżo zmodernizowanym stadionie przy ul. Kałuży miał dziś swoje własne święto. Mecz przebiegał pod dyktando Cracovii, której dzisiejsza dyspozycja nie pozwalała rozwinąć skrzydeł Arce.

Świetny mecz w barwach 'Pasów' rozegrał młody Mateusz Klich, który wespół z Arkadiuszem Radomskim opanowali środek pola, przerywając większość prób ofensywnych Arki. Podopieczni trenera Pasieki zdecydowali się na stanowczą grę dopiero w drugiej połowie spotkania, jednak przebłyski formy Mirko Ivanovskiego nie wystarczyły na osiągnięcie zadowalającego rezultatu przez drużynę z Gdyni. Byliśmy dziś świadkami zasłużonego zwycięstwa Cracovii w meczu przyjaźni z Arką i wielkiej fiesty na trybunach kolejnego nowoczesnego obiektu sportowego w naszym kraju.

Cracovia 2:0 Arka - zdjęcia. Zobacz galerię z meczu na nowym stadionie

Ostatnie spotkanie w sobotę miało być wielkim widowiskiem, bo rozkręcający się z meczu na mecz beniaminek z Łodzi, przyjechał do Chorzowa walczyć o 3 punkty. Ale tempo spotkania nie mogło imponować. Widzew otworzył wynik w 37. minucie po fantastycznej akcji i asyście Darvydasa Sernasa. Gola zdobył Piotr Grzelczak.

Tak jak w pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że bramkę zobędą goście, tak po przerwie Ruch zaskoczył łodzian wyrównując stan rywalizacji. Po świetnej akcji Wojciecha Grzyba bramkę głową zdobył filigranowy Arkadiusz Piech.

Współpraca: Dariusz Dylewicz