Pierwszoligowa niedziela za nami

Michał Wieczorek
Czy GieKSa wyjdzie na prostą? Dziś poważny sprawdzian
Czy GieKSa wyjdzie na prostą? Dziś poważny sprawdzian Marzena Bugała/Polskapresse
Derby Śląska na zapleczu Ekstraklasy zapowiadały się jako najciekawsze wydarzenie niedzielnych meczów I ligi. Ostatecznie Ruch Radzionków bezbramkowo zremisował z GKS-em Katowice. W drugim dzisiejszym spotkaniu Kolejarz Stróże wygrał z Odrą Wodzisław 2:0.

Kilka dni przed meczem Kolejarza z Odrą wydawało się, że goście mogą nie pojechać do Stróż na mecz 8. kolejki. Przyjechali, ale zaprezentowali się bezbarwnie. W barwach gospodarzy zagrało dwóch piłkarzy, którzy w swojej karierze mocno związani byli z drużyną z Wodzisławia. Drugą bramkę dla Kolejarza zdobył Witold Cichy, wychowanek klubu znad czeskiej granicy. W pierwszej "jedenastce" grał także Bartłomiej Socha, który w Wodzisławiu grał łącznie przez 5 sezonów.

Kolejarz strzelił w pierwszej połowie dwa gole w przeciągu 6 minut. Odra nie miała pomysłu jak te straty odrobić. W drugiej połowie gospodarze stracili bramkarza. Kontuzji nabawił się Marcin Zarychta.

Zupełnie inny przebieg miał drugi niedzielny mecz. W Bytomiu, gdzie swoje mecze rozgrywa Ruch Radzionków przewagę na boisku uzyskali goście z Katowic. Ale za nic nie potrafili pokonać bramkarza Cidrów, Seweryna Kiełpina, który zasłużył na miano najlepszego piłkarza swojej drużyny. Przemysław Pitry, Janusz Dziedzic i Michał Zieliński próbowali kilka razy, ale mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W śląskich derbach nie zabrakło na pewno walki do upadłego.