Pierwszy gol Łukasza Teodorczyka w lidze ukraińskiej (WIDEO)

Wojciech Maćczak
Łukasz Teodorczyk jeszcze nigdy nie strzelił gola Legii Warszawa
Łukasz Teodorczyk jeszcze nigdy nie strzelił gola Legii Warszawa Grzegorz Dembiński
Łukasz Teodorczyk zdobył swojego pierwszego gola dla Dynama Kijów. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 59. minucie spotkania z Zorią Ługańsk, zakończonego remisem 2:2.

Był to drugi występ „Teo” w barwach nowego klubu. Przed przerwą na mecze reprezentacji zdążył zadebiutować w Dynamie, wchodząc na ostatnie pięć minut meczu z Czarnomorcem Odessa i asystując przy drugiej bramce Andrija Jarmołenki.

Tym razem dostał szansę gry od pierwszej minuty przeciwko dziesiątemu zespołowy ligi ukraińskiej. W 59. minucie dostał świetne podanie od holenderskiego pomocnika Jeremaina Lensa i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Zorii. Na boisku przebywał do 80. minuty, gdy zmienił go Armen Kraweć.

Dinamo zajmuje po tym spotkaniu czternaste miejsce w tabeli ligi ukraińskiej. Do lidera – Szachtara Donieck – traci cztery oczka.