Debiut Teodorczyka w Dynamie. Pięć minut i asysta

Wojciech Maćczak
Łukasz Teodorczyk zadebiutował w Dynamie Kijów
Łukasz Teodorczyk zadebiutował w Dynamie Kijów Grzegorz Dembiński
Łukasz Teodorczyk zadebiutował w lidze ukraińskiej. Były napastnik Lecha wszedł na boisko na ostatnie pięć minut meczu Dynama Kijów z Czarnomorcem Odessa i to wystarczyło mu, by zaliczyć asystę przy drugim trafieniu dla gospodarzy.

Teodorczyk wszedł na murawę w 85. minucie przystanie 1:0 dla Dynama. Chwilę później miał już na koncie asystę – po jego zagraniu bramkarz Czarnomorca odbił piłkę prosto pod nogi Andrija Jarmołenki, a ten wpakował piłkę do siatki, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu i ustalając jego wynik na 2:0.

Dynamo zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ligi ukraińskiej, tracąc jedynie dwa punkty do lidera, Szachtara Donieck. Należy jednak odnotować, że zajmujące trzecią pozycje Dnipro Dniepropietrowsk nie rozgrywało jeszcze swojego meczu w obecnej kolejce, a do Dynama traci tylko punkt. Może więc wyprzedzić zespół z Kijowa.

Teodorczyk podpisał umowę z Dynamem w minioną środę. 23-letni napastnik związał się z nowym pracodawcą pięcioletnim kontraktem, Lech zarobił na transferze około czterech milionów euro.