Jakub Guder
W ekstraklasie Śląsk Wrocław grał w dziesiątkę i przegrał z Legią. W III lidze Ślęza bez jednego zawodnika musiała radzić sobie znacznie dłużej, a pomimo tego pokonała 1:0 beniaminka Foto-Higienę Gać.

Wrocławianie grali w osłabieniu od 20 min, kiedy to czerwoną kartkę po faulu na Szymonie Kroczu zobaczył Hubert Muszyński. Gospodarze jednak się nie poddali. Byli od tego momentu bardzo zdyscyplinowali, ale przede wszystkim grali mądrze. Goście nie zdołali sobie stworzyć przez cały mecz wielu dogodnych okazji, a miejscowy wykorzystali jeden kontratak, by zapewnić sobie trzy punkty. W 35 min prostopadłe podanie od Macieja Matusika dostał Szymon Lewkot i nie dał szans Marcinowi Gąsiorowskiemu. Wato zaznaczyć, że był to jedyny celny strzał Ślęzy w pierwszej połowie.

W drugiej połowie scenariusz wyglądał podobnie - przewagę miała Foto-Higiena, ale to Ślęza mogła strzelić kolejną bramkę. Skończył się jednak na 1:0.

Przewagę nad resztą stawki powiększył Górnik Polkowice wygrywając 2:1 z Agroplonem Głuszyna. Nie było to jednak łatwe spotkanie dla podopiecznych Enkeleida Dobiego. - To był trudny mecz, tego się nie spodziewałem - przyznał po meczu trener gospodarzy. - No ale jesteśmy zadowoleni - trzy punkty zostają u nas. Może to nie był nasz najlepszy mecz ale musimy szanować to zwycięstwo. Tym bardziej, że liga idzie naprzód a zmęczenie robi swoje - dodał Dobi.

Punktów nie udało się znów zdobyć Lechii Dzierżoniów, która prowadziła od 33 min z Piastem Żmigród po golu Borowego. W drugiej połowie goście w dwie minuty strzelili dwa gole i utrzymali prowadzenie już do końca.

III LIGA (grupa III) - XI KOLEJKA

Górnik Polkowice - Agropol Głuszyna 2:1 (Bancewicz 22, Bednarski 76 - Czech 61), Lechia Dzierżoniów - Piast Żmigród 1:2 (Borowy 33 - Jaros 62 k., Moryson 64), Ruch Zdziszowice - Warta Gorzów Wielkopolski 2:0 (Czapliński 30, Niemczyk 71), Ślęza Wrocław - Foto-Higiena Gać 1:0 (Lewkot 35), Stal Brzeg - Rekord Bielsko-Biała 2:3 (Celuch 22, Nahornyj 73 - Ogrocki 16, Hilbrycht 51, Sobik 90), Zagłębie II Lubin - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 (Oko 41, Sobków 56 - Musioł 58), Miedź II Legnica - Stilon Gorzów Wielkopolski 3:1 (Miazga 65, Kaczmarczyk 86 sam., Adamski 90 - Maliszewski 40), Gwarek Tarnowskie Góry - MKS Kluczbork 1:2 (Śliwa 21 - Dyr 30, Makowski 45), Górnik II Zabrze - Ruch Radzionków 3:1 (R. Wolsztyński 6, Nowak 16, Ł. Wolsztyński 90 - Hermasz 28).

1. Górnik Polkowice____11____27____30-12
2. Zagłębie II Lubin____11____23____27-14
3. Ślęza Wrocław____11____21____23-11
4. Gwarek Tarnowskie Góry____11____20____18-14
5. Piast Żmigród____11____19____21-18
6. Ruch Zdzieszowice____11____18____19-14
7. Pniówek Pawłowice Śl.____11____18____21-12
8. Miedź II Legnica____11____18____25-19