PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze pokazał moc z Koroną Kielce. Podolski podarował gola Kapralikowi

Jacek Czaplewski
Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:1
Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:1 PAP/Michał Meissner
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze na zakończenie 21. kolejki pokonał u siebie Koronę Kielce, wygrywając 3:1. Spore przełożenie na wynik mieli Adrian Kapralik i Lukas Podolski, który wolał mu asystować zamiast samemu kończyć akcję. Dzięki trzem punktom zespół Jana Urbana umocnił się na siódmym miejscu. Do szóstego mistrza Polski Rakowa Częstochowa traci ledwie trzy punkty.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:1

To był naprawdę dobry, atrakcyjny mecz. Wbrew pozorom Korona miała w nim wiele do powiedzenia. Choćby przed przerwą Górnika musieli ratować Daniel Bielica, Dominik Szala czy Rafał Janicki. Po główce tego ostatniego piłka wpadła nawet do siatki, lecz sędzia odgwizdał spalonego.

Zwycięstwo Górnika trzeba uznać za sprawiedliwe, bo piłkarze tego zespołu bardzo się o nie postarali. Już na przerwę zeszli z dwubramkową przewagą. Pomogli w tym rywale. Najpierw po strzale Adriana Kapralika piłkę do własnej bramki pechowo skierował Dominick Zator. Potem po bombie Lukasa Podolskiego z rzutu wolnego futbolówkę "wypluł" Konrad Forenc, na czym skorzystał dobijający akcję Sebastian Musiolik.

Krzysztof Piątek zmarnował rzut karny w Turcji

W drugiej połowie też obejrzeliśmy dwa gole, ale po jednym dla obu drużyn. Strzelanie zaczęła Korona, gdy nadzieję na jakąkolwiek zdobycz dał Jewgienij Szykawka. Snajper idealnie główkował po wrzutce Dawida Błanika z wolnego.

Radość trwała raptem kilka minut, bo Górnik ustalił wynik po składnej akcji. Po wypuszczeniu Podolskiego przez Szymona Czyża do siatki trafił ostatecznie Kapralik, bo to jemu Poldi oddał piłkę. Lider asertywność wykazywał już w zeszłym sezonie, gdy pozwalał wykonywać karne Szymonowi Włodarczykowi.

Korona pozostaje tuż nad kreską bez żadnej przewagi punktowej nad szesnastą Puszczą Niepołomice. Teraz domowy mecz z Legią Warszawa, a potem w Pucharze Polski z Jagiellonią Białystok. Natomiast Górnik wybiera się do Widzewa Łódź.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Korona Kielce (w skali 1-6):