PKO Ekstraklasa. Kibic Legii Warszawa zmarł w drodze na mecz z Ruchem Chorzów

Jacek Czaplewski
Legia w żałobie przed meczem z Ruchem
Legia w żałobie przed meczem z Ruchem własne
PKO Ekstraklasa. Tragedia przed piątkowym meczem Ruch Chorzów - Legia Warszawa. Jak podają portale kibicowskie, w drodze na Stadion Śląski zmarł jeden z kibiców stołecznej drużyny.

Śmierć kibica Legii Warszawa w drodze na mecz z Ruchem Chorzów

- Niestety dotarły do nas smutne informacje. Jeden z kibiców biorących udział w dzisiejszym wyjeździe Legii Warszawa na mecz z Ruchem Chorzów zmarł - poinformował profil "Polscy Kibice" w mediach społecznościowych.

Nie są znane przyczyny śmierci 52-letniego mężczyzny. Wcześniej donoszono natomiast o akcji reanimacyjnej rozpoczętej w pociągu, który został z tego powodu zatrzymany na trasie z Warszawy do Katowic, skąd po godzinie szesnastej legioniści przemaszerowali na stadion w Chorzowie.

Informację w sprawie śmierci kibica potwierdził Dziennik Zachodni w rozmowie z policją. Jak czytamy w artykule, do nagłego zatrzymania krążenia doszło około godziny 15:30.

Oprawa "Śląscy Ekstremiści" na meczu Ruch - Legia

Legię na meczu z Ruchem wspierało dokładnie 4382 kibiców (rekord sezonu) z czego znaczną część stanowili sympatycy zaprzyjaźnionego Zagłębia Sosnowiec.

Z powodu długiego przemarszu i krótkiego czasu na przejście przez bramki znaczna grupa legionistów nie obejrzała pierwszych minut meczu, a to właśnie na ten wieczór zaplanowano debiut sektora gości w "Kotle Czarownic".

Aktualizacja: mecz poprzedziła minuta ciszy dla zmarłego kibica. A kibice w komplecie pojawili się na stadionie dopiero w 35 minucie gry. Na sektorze wywiesili transparent: Małpa, spoczywaj w pokoju.

Transparent wywiesili również kibice Ruchu: "Chociaż na ulicy nam nie po drodze, świeć nad jego duszą Panie Boże".

Ernest Muci właśnie stał się najdrożej sprzedanym obcokrajowcem z PKO Ekstraklasy. Albańczyk z Legii Warszawa odszedł do Besiktasu - jako jedyny w historii - za ośmiocyfrową kwotę. Oto jak wygląda ranking rekordowych transakcji.

Najdrożej sprzedani obcokrajowcy z PKO Ekstraklasy. Ernest M...