PKO Ekstraklasa. Korona wygrała pierwszy mecz od grudnia. Dzięki kapitanowi

Jacek Czaplewski
Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0
Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0 Dawid Łukasik
PKO Ekstraklasa. Udany powrót Macieja Bartoszka do Kielc. W jego pierwszym meczu Korona pokonała ostatni ŁKS Łódź 1:0 (0:0). Bramkę z rzutu karnego zdobył kapitan Adnan Kovacević. Dzięki wygranej Korona przeskoczyła w tabeli Arkę Gdynia. Od bezpiecznego miejsca dzieli ją pięć punktów.

Mecz Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0
Jeden celny strzał na sześć oddanych. Po pierwszej połowie nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że doszło do spotkania dwóch absolutnie najgorszych drużyn ligi: Korony, która strzeliła dotąd mniej goli od Christiana Gytkjaera (sic!) i ŁKS-u, który zamyka tabelę z największą liczbą straconych bramek na koncie (43 przed meczem).

Najgorzej w przerwie mieli realizatorzy z Canal+ Sport. Do "akcji meczu" musieli bowiem wybrać cokolwiek na czym warto byłoby zawiesić oko. Cokolwiek czyli w tym przypadku po prostu jedyny celny strzał - autorstwa Antonio Domingueza. W warunkach treningowych Marek Kozioł próbowałby łapać tę piłkę w zęby...

Na początku meczu szarpać próbował jeszcze Bojan Cecarić. Piłkarz Korony przebywający na wypożyczeniu z Cracovii do szatni udał się jeszcze od kolegów. Po blisko dwóch kwadransach zgłosił bowiem kontuzję. ŁKS przed zmianą stron zaskoczył wyłącznie rozegraniem takiego rzutu wolnego:

Mecz nabrał rumieńców w drugiej połowie. Korona po faulu Carlosa Morosa Gracii otrzymała jedenastkę. Nie pomylił się kapitan Adnan Kovacević (4/4 próby w tym sezonie). Był to pierwszy celny strzał jego drużyny w tym spotkaniu.

Tym skromnym zwycięstwem (byłoby wyższe, gdyby nie wpadki Rodrigo Zalazara) Korona przerwała swoją niemoc sięgającą 20. kolejki.

Piłkarz meczu: Adnan Kovacević