PKO Ekstraklasa. Lech Poznań wysoko pokonał beniaminka Puszczę Niepołomice. "Kolejorz" awansował na podium. Beniaminek zlany

Piotr Rzepecki
PAP/Jakub Kaczmarczyk
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań pokonał Puszczę Niepołomice 4:1. Imponująco "Kolejorz" wraca na odpowiednie tory po wstydliwej porażce sprzed kilku dni z Pogonią Szczecin (0:5). Beniaminek z kolei nie może pochwalić się ostatnio dobrym czasem: to piąty mecz "Żubrów" w lidze bez wygranej.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Puszcza Niepołomice 3:1 (2:1)

Na emocje w tym spotkaniu nie musieliśmy długo czekać. Już bowiem w 2. minucie kibice przy Bułgarskiej mogli oklaskiwać swoich idoli po golu na 1:0. Do siatki trafił Adriel Ba Loua.

Na odpowiedź gości nie musieliśmy długo czekać. Beniaminek trafił ledwie dwie minuty później - wyrównanie dał Kamil Zapolnik trafiając z najbliższych metrów. Zagapił się przy golu Miha Blazić, piłka właściwie minęła Słoweńca i odbita od klatki Zapolnika wpadła do siatki.

Później do głosu doszedł Lech. Gospodarze dominowali i ponownie na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą. Z dystansu kapitalnym trafieniem popisał się Jesper Karlstroem. Szwedowi podał Ba Loua, który do gola dopisał asystę.

Na 3:1 strzelił wracający do pełni zdrowia oraz formy Mikael Ishak. Kapitan "Kolejorza" efektownie złożył się do strzału i nie dał szans bramkarzowi gości. W końcowym fragmencie cały czas dominowali gospodarze i ostatecznie wbili beniaminkowi czwartą bramkę. Uderzył po dograniu z rzutu wolnego Antonio Milić.

Podopieczni Tomasza Tułacza wciąż tkwią w kryzysie. To ich piąty mecz w Ekstraklasie bez wygranej. Lech z kolei po zimnym prysznicu i porażce w Szczecinie z Pogonią (0:5) wraca na odpowiednie tory.