PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice będzie dokończony 12 marca. W grudniu spotkanie przerwała śnieżyca

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. 12 marca dokończony zostanie mecz 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice. Spotkanie zostało 2 grudnia przerwane po kwadransie przy wyniku 0:0 z powodu śnieżycy.

Mecz Piast - Puszcza zostanie dokończony w marcu

Datę ustalił Departament Logistyki Rozgrywek spółki Ekstraklasa. Początek spotkania o godz. 18.30. Zgodnie z regulaminem gra zostanie wznowiona od momentu przerwania spotkania.

W dokończonym spotkaniu będą mogli wystąpić tylko ci zawodnicy, którzy byli piłkarzami obu klubów w dniu rozpoczęcia gry. Oznacza to absencję graczy pozyskanych w zimowym okienku transferowym. Zabraknie też piłkarzy pauzujących w przerwanym meczu za kartki lub z innych powodów. Z kolei będą mogli wyjść na boisko zawodnicy, którzy "złapali" nadmiar kartek między rozpoczęciem, a dokończeniem spotkania.

2 grudnia na trybunach, mimo fatalnej pogody, zasiadło 2989 kibiców. Przyjechali też sympatycy gości. Spiker ostrzegał przybyłych, że na widowni jest bardzo ślisko, a w razie upadku można skorzystać z pomocy służb medycznych.

Piłkarze przed pierwszym gwizdkiem musieli pomóc w przeniesieniu zasypanej śniegiem dużej płachty reklamowej leżącej na środku boiska. Dzieci odpowiedzialne za to nie poradziły sobie same. Linie zostały wyznaczone na czerwono, od początku w użyciu były pomarańczowe piłki. Zawodnicy głównie walczyli o utrzymanie się na nogach. W ciągu kwadransa gry żadnych sytuacji podbramkowych nie udało się stworzyć.

W 15. minucie sędzia Patryk Gryckiewicz z Torunia zaprosił piłkarzy do szatni i zarządził odśnieżanie murawy. Niewiele to dało. Po kilkunastu minutach arbiter w towarzystwie szkoleniowców obu ekip zlustrował stan boiska i zadecydował o przerwaniu spotkania. (PAP)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...