Marcin Jastrzębski
Mielecki zespół pierwszy zdobył gola, ale ostatecznie schodził z boiska pokonany. PGE Stal po zaciętej walce musiała uznać wyższość Lecha Poznań. Wszystkie bramki padły przed przerwą.

Podkarpacka ekipa nie była faworytem tego meczu, ale nie zamierzała ograniczać się do obrony dostępu do swojej bramki. Mielczanie mieli argumenty w grze ofensywnej. Jeden z nich pokazali w 23. minucie spotkania, gdy Ilja Szkurin opanował piłkę na czterdziestym metrze, poprowadził kilka metrów i prostopadłym podaniem uruchomił Macieja Domańskiego. „Doman” będąc w sytuacji sam na sam z byłym kolegą z drużyny Bartoszem Mrozkiem zachował spokój i „dziubnął” piłkę nad wychodzącym bramkarzem Lecha.

„Kolejorz” nie zwlekał z odpowiedzią. Najpierw Filip Marchwiński wyłożył piłkę Kristoferowi Velde, a potem Marchwiński skutecznie dobijał piłkę po strzale Velde. Lechici nie zwalniali tempa, ale biało-niebiescy grali już roztropniej w defensywie.

Zobacz bramki z tego meczu:

Po zmianie stron obrońcy obu zespołów mieli mnóstwo pracy. Poznański zespół miał kim postraszyć, ale stalowcy nie czyhali jedynie na kontry, bo potrafili przenieść ciężar gry na połowę rywala. W samej końcówce tuż obok słupka uderzał Matthew Guillaumier. Uczciwie trzeba przyznać, że wcześniej wyborne okazje mieli miejscowi. Szanse na zdobycie gola na 3:1 mieli m.in. Afonso Sousa i Filip Szymczak.

Lech Poznań – PGE Stal Mielec 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Domański 23, 1:1 Velde 37, 2:1 Marchwiński 40.

Lech: Mrozek - Dagerstål, Blažič, Gurgul (33 Szymczak) - Czerwiński, Murawski, Karlström, Sousa, Velde, Hotić (16 Andersson) - Marchwiński (62 Pereira). Trener John van den Brom.

Stal: Kochalski - Ehmann, Matras, Esselink - Gerstenstein (62 Stępień), Trąbka (71 Meriluoto), Wlazło (62 Jaunzems), Getinger (72 Wołkowicz) - Domański, Hinokio (62 Guillaumier) - Szkurin. Trener Kamil Kiereś.

Sędziował: Arys (Szczecin).
Żółta kartka: Velde.
Widzów: 15 527.