PKO Ekstraklasa. Warta Poznań też odjeżdża Legii. Wygrana ze Śląskiem Wrocław

Jacek Czaplewski
Warta też odjeżdża Legii. Wygrana ze Śląskiem
Warta też odjeżdża Legii. Wygrana ze Śląskiem Adam Jastrzębowski
PKO Ekstraklasa. Warta Poznań odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą Dawida Szulczka. U siebie czyli w Grodzisku pokonała rozkojarzony Śląsk Wrocław 2:1. Strzelili Adam Zrelak i Konrad Matuszewski.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Śląsk Wrocław 2:1

Dzięki wygranej, trzeciej w sezonie, ale pierwszej w Grodzisku Warta opuściła strefę spadkową. Ma tyle samo punktów co piętnasty Górnik Łęczna, ale trzy więcej od Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i zamykającej tabelę Legii Warszawa, która w środę rozegra zaległy mecz z Zagłębiem Lubin.

Dziś Warta długo stanowiła jedność. Dość powiedzieć, że Jan Grzesik wybił piłkę z linii bramkowej, gdy nieszczęśliwie interweniował duet Robert Ivanov - Adrian Lis.

Warta miała w meczu pięć klarownych sytuacji, ale wykorzystała dwie. Strzelcy i asystenci zamieniali się rolami. Przed przerwą po zagraniu Matuszewskiego trafił Zrelak, za to po zmianie stron Zrelak obsłużył Matuszewskiego, który zapisał debiutancką bramkę na tym poziomie.

Dopiero w końcówce goście złapali kontakt za sprawą Szymona Lewkota. To jednak było za mało na cokolwiek. Dziewiąty w tabeli Śląsk ma sześć zwycięstw, tyle samo remisów i porażek. Identycznie pod tym względem wypada dziesiąta Jagiellonia Białystok.

Piłkarz meczu: Adam Zrelak
Atrakcyjność meczu: 5/10

Legia Warszawa spędza przerwę zimową na przedostatnim miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Przed sezonem nie spodziewał się tego nikt. Obrońcy tytułu mogli się w końcu pochwalić najmocniejszą, najszerszą i najlepiej opłacaną kadrą w lidze. Jak wyglądają zarobki piłkarzy? Sprawdź!Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Najlepiej zarabiający piłkarze Legii Warszawa. Milionerzy na...