Po 22 latach doczekaliśmy się gola Polaka w Premier League! Manchester United pokonał Leicester (WIDEO)

Michał Kozera, Foto Olimpik/x-news
W meczu 23. kolejki ligi angielskiej Manchester United na własnym stadionie pokonał Leicester 3:1. Pierwszą bramkę w Premier League, a zarazem honorową dla swojego zespołu, zdobył Marcin Wasilewski. Na gola Polaka w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej czekaliśmy 22 lata. W 1992 roku w barwach Evertonu Robert Warzycha strzelił bramkę na...Old Trafford!

Foto Olimpik/x-news

United zaczęli to spotkanie z przytupem, dynamicznie poruszając się na boisku i próbując zdobyć gola już w pierwszych minutach. Sztuka ta się nie udała i Leicester udało się uspokoić grę, a „Czerwone Diabły” przeszły do bardziej opanowanego ataku i ogromnego posiadania piłki. Pierwsze trafienie udało się zdobyć w 27. minucie, kiedy Daley Blind bez namysłu posłał piłkę ze środka pola do wychodzącego za obrońców van Persiego, który prawą nogą pokonał Schwarzera. W momencie podania Holender był na minimalnym spalonym, sędzia jednak nie użył gwizdka.

Zaledwie 5 minut później na listę strzelców wpisał się Radamel Falcao. Z lewej strony w pole karne wpadł di Maria i oddał silny, płaski strzał, który sparował przed siebie bramkarz rywali. Na jego nieszczęście znajdował się tam kolumbijski napastnik i z dozą szczęścia doprowadził do podwyższenia wyniku. Ostatnią zdobycz bramkową wypracował po raz kolejny Daley Blind, który po rzucie rożnym strącił piłkę tak, że nie zdążył się uchylić Wes Morgan, odbijając futbolówkę do własnej bramki.

Pierwszy gol Marcina Wasilewskiego w Premier League! (WIDEO)

W drugiej połowie Manchester nie zmienił mocno swojego obrazu gry. „Czerwone Diabły” starały się o podwyższenie rezultatu, jednak wszelkie ich próby kończyły się kompletnym fiaskiem. Udało się natomiast zadać cios na bramkę de Gei, a zrobił to… Marcin Wasilewski. Polski obrońca wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i głową uderzył piłkę przy bliższym słupku, zdobywając pierwszego, polskiego gola w Premier League od 22 lat. Niestety, nie pomógł swojej drużynie, która może cieszyć się tylko taką stratą bramkową. Leicester po tym meczu pozostaje ostatnie w tabeli, United zaś przynajmniej do meczu Southampton zajmują 3. miejsce „Świętych” w tabeli.