Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Podbeskidzia przegrali z Puszczą Niepołomice
Piłkarze Podbeskidzia przegrali z Puszczą Niepołomice fot. TS Podbeskidzie/Szymon Jaszczurowski
W piątek 7 lipca piłkarze Podbeskidzia rozegrali na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej mecz kontrolny z Puszczą Niepołomice przegrywając z beniaminkiem PKO Ekstraklasy 1:3. To był trzeci letni sparing Górali i trzecia porażka drużyny trenera Grzegorza Mokrego.

Piłkarze Podbeskidzia rozegrali trzeci letni sparing i doznali trzeciej porażki. Nowy trener Górali Grzegorz Mokry wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo ze swoją drużyną w roli pierwszego szkoleniowca.

Bielszczanie dwa pierwsze mecze kontrolne z Wisłą Płock i Odrą Opole rozegrali w Dankowicach. W piątkowe popołudnie Górale wystąpili na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, a sparing z beniaminkiem PKO Ekstraklasy mogli obejrzeć kibice. Kilkuset fanów za darmo zostało wpuszczenych na trybunę zachodnią.

Puszcza dwa pierwsze gole strzeliła po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry z prawej strony boiska. Najpierw po centrze z rogu w polu karnym bielszczan powstało ogromne zamieszanie i piłkę do siatki z bliska skierował Łukasz Sołowiej. Drugi gol padł po podaniu z rzutu wolnego i uderzeniu głową Piotra Mrozińskiego.

Podbeskidzie tuż przed przerwą strzelili kontaktową bramkę. Michał Janota, który właśnie przedłużył kontrakt z Góralami, zaskoczył bramkarza niepołomiczan Kewina Komara strzałem zza pola karnego w krótki róg.

Po zmianie stron wygraną beniaminka przypieczętował Rok Kidrić pewnie wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul Piotra Tomasika. Obrońca gospodarzy w narożniku pola karnego pociągnął rywala za koszulkę.

Górale testowali w meczu z Puszczą Jakę Kolenca z Chrobrego Głogów i Jakuba Kisiela z Legii Warszawa, którzy są bardzo blisko podpisania umów z klubem z Bielska-Białej.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice 1:3 (1:2)

Bramki 0:1 Łukasz Sołowiej (17), 0:2 Piotr Mroziński (35), 1:2 Michał Janota (37), 1:3 Rok Kidrić (69-karny)

Podbeskidzie (I połowa) Procek - testowany, Mikołajewski, Chlumecký, Tomasik - Sitek, Janota, Kolenc, Misztal, Banaszewski - Bida.
(II połowa) Lukáč - testowany (78. testowany), Jodłowiec, Chlumecký, Tomasik (78. Willmann) - Çeltik, Stryjewski, testowany, Kisiel, Stryjewski - Etoundi.

Puszcza (I połowa) Komar - Mroziński, Stępień, Sołowiej, Koj - Siemaszko, Walski, Serafin, Cholewiak, Pięczek - Zapolnik. (II połowa) Wróblewski - Hajda, Kidrič, Tomalski, Frelek, Thiakane, Stępień (71, Pasternak), Crăciun, Bartosz (73. Stec), Roslakow, Vrljičak.