Podsumowanie 30. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej - wyniki, strzelcy, wypowiedzi

Paweł Sładek
Prezentujemy podsumowanie meczów 30. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej.
Prezentujemy podsumowanie meczów 30. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej. Lucas_R10

To już jest koniec, nie ma już nic. Czwartoligowa tabela się nie zmieni, co jednak nie oznacza, że absolutnie wszystko w jej kontekście jest już jasne. A na wieści ze szczebla wyżej czekają: STEGU Start Jełowa oraz OKS Olesno. Jeżeli Stal Brzeg utrzyma się, to piłkarze z Jełowej zagrają w barażach o utrzymanie, a OKS-u unikną ich i zapewnią sobie bezwzględne utrzymanie. Pod „toporem” znajdowali się szczególnie podopieczni Tomasza Ciastko, którzy wiedząc o co walczą wywalczyli punkt w starciu z Małąpanwią Ozimek. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W Chróścicach, gdzie „bił się” OKS padła jedna bramka więcej. Do przerwy lepiej radziła sobie Victoria, strzelając dwa gole i świetnie odpowiadając na trafienie Adama Hucia. Druga połowa to jednak odrobienie strat i wyjście na prowadzenie przyjezdnych, które ostatecznie zapewniło zwycięstwo.

O uniknięcie bezpośredniego spadku walczył również Skalnik Gracze. Podopieczni Damiana Dziury wysoko przegrali z PPO Piastem Strzelce Opolskie 1:4, ale na ich szczęście Małapanew powstrzymała Start. Przez większość meczu rezultat był remisowy, bo nawet gdy Mateusz Kapela otworzył wynik, po czterech minutach odpowiedział Dawid Dulski. Niemniej ostatnie chwile należały do strzelczan, którzy dobili rywala dwoma bramkami w doliczonym czasie gry.

Podobny schemat miał miejsce w Zdzieszowicach. Tamtejszy Ruch przegrywał bowiem do przerwy z Unią Krapkowice 1:2, ale w drugiej połowie udowodnił, dlaczego prawie do samego końca walczył o kolejny triumf w 4 lidze opolskiej. Na listę strzelców w zespole faworyta dwukrotnie wpisał się Dawid Kiliński, a po bramce dołożyli Piotr Strzelecki i Dariusz Zapotoczny.

Odwrócenie losów meczu nie udało się za to piłkarzom ze Starowic Dolnych. Mimo że dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą Dawida Rudnika w 3. minucie i Bartosza Sobczyńskiego w 63., LZS Walce za każdym razem zdołał odpowiedzieć tym samym (Rafał Chałupiński, Piotr Sobota). Na kolejne uderzenie podopiecznych Jakuba Reila już nie było stać, a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W załączonej galerii znajdziecie wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach, a także wypowiedzi przedstawicieli drużyn w nich rywalizujących.