Podsumowanie meczów Ekstraklasy. Śląsk Wrocław bardzo słabo zaczął wiosnę. Twierdza Białystok zdobyta przez Lecha Poznań

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Artur Reszko
Za nami piątkowe i sobotnie mecze PKO Ekstraklasy. Śląsk Wrocław przegrał drugi mecz z rzędu. Lech Poznań zdobył "Twierdzę Białystok". Raków Częstochowa, czyli mistrz Polski nadal rozczarowuje swoją grą.

Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 0:4

Radomiak Radom przegrał kolejny ligowy mecz na wiosnę. Tydzień temu "Zieloni" ulegli Cracovii aż 0:6. Tym razem za mocna okazała się Pogoń Szczecin, która wbiła cztery bramki. Czerwoną kartkę zobaczył Gabriel Kobylak. Bramkarz, chcąc złapać piłkę kopnął kolanem w twarz Efthymiosa Koulourisa. Decyzja sędziego wzbudziła bardzo wiele kontrowersji szczególnie w mediach społecznościowych. Kibice bronili golkipera i twierdzili, że w taki sposób bramkarze zawsze wychodzą do górnych piłek. Arbiter dokonał jednak dobrego wyboru.

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 0:1

Śląsk Wrocław przegrał drugi mecz z rzędu na wiosnę. Niedawny lider Ekstraklasy tydzień temu był gorszy niż Pogoń, a w piątek sposób na WKS znalazła Stal Mielec. W doliczonym czasie pierwszej połowy goście bardzo ciekawie rozwiązali rzut wolny. Krystian Getinger podał po ziemi do Szkurina, który w szesnastce jeszcze poprawił sobie piłkę i minął jednego z rywali. Napastnik uderzył bardzo mocno. Obrońcy, którzy próbowali wybić futbolówkę z linii bramkowej nie mieli szans.

Ruch Chorzów - Warta Poznań 0:0

Ruch Chorzów przez 90 minut meczu z Wartą Poznań próbował skruszyć defensywny mur gości. "Niebiescy" przeważali, ale nie udało im się zaskoczyć obrony "Zielonych". Pomimo wielu dogodnych sytuacji Janusz Niedźwiedź musi pogodzić się z sobotnim podziałem punktów. Najlepszą okazję do otworzenia wyniku miał nowy nabytek - Adam Vlkanova. Czech dostał dokładne podanie w "szesnastce" od Miłosza Kozaka, po czym huknął w stronę bramki. Jędrzej Grobelny zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:2

Pierwszą drużyną, która zdobyła "Twierdzę Białystok" jest Lech Poznań. "Kolejorz" pokonał Jagiellonię, a to oznacza, że ekipa Adriana Siemieńca przegrała pierwszy mecz domowy w obecnym sezonie. Na początku gola dla gości strzelił Filip Marchwiński. Prowadzenie z rzutu karnego podwyższył Filip Szymczak. Jagiellonia w drugiej połowie stłamsiła Lecha, który cofnął się niemal pod własną bramkę. W końcówce udało się zdobyć bramkę kontaktową, ale kibice gospodarzy nie doczekali się wyrównania.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 3:1

Raków Częstochowa nadal rozczarowuje kibiców swoją grą. Tydzień temu "Medaliki" przegrały sensacyjnie z Wartą Poznań. Teraz mistrz Polski wygrał z Piastem aż 3:1, ale styl pozostawił wiele do życzenia. Dla gości strzelił Patryk Dziczek, który wykorzystał rzut karny. Przewinienia w szesnastce dopuścił się Otieno, który wyskoczył do piłki i trafił rywala łokciem w twarz. Raków obudził się dopiero w końcówce. Crnac strzelił gola z główki dopiero w 79. minucie. Zwoliński wykorzystał jedenastkę w 11. minucie doliczonego czasu gry. Wynik ustalił Cebula, który w 104. minucie wykończył kontrę.