Pogoń II Szczecin pokonała Kotwicę na początek derbowego maja

(sz)
Pogoń II Szczecin lepsza 2:1 od Kotwicy Kołobrzeg w derbach Pomorza Zachodniego.

Przy Twardowskiego rozpoczął się derbowy maj. Przed kibicami w tym miesiącu jeszcze mecze Świtu Skolwin z Kotwicą Kołobrzeg, Pogoni II Szczecin ze skolwinianami, a także Błękitnych Stargard z Gwardią Koszalin.

Granatowo-bordowi prowadzili grę. Obligowała ich do tego jedenastka, którą desygnował Paweł Sikora. W środku pola byli Dawid Kort i Sebastian Kowalczyk. Pomagali im Marcin Listkowski oraz Dawid Błanik, a na podania czekał, dosłownie, Morten Rasmussen. Od takich zawodników wymaga się odpowiedzialności za obraz meczu.

Kotwica grała początkowo mądrzej od gospodarzy. Stosowała twardą obronę i stawiała na szybkie wyprowadzenie piłki. Wykorzystała trzecią ze swoich sytuacji podbramkowych. Michałowi Michurskiemu oraz Łukaszowi Włodarczykowi pokazał jak trafić do bramki Michał Danilczyk. Doświadczony pomocnik główkował na 1:0 w 36. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po przerwie pokazał się Rasmussen. Swoją bierną grą najwidoczniej uśpił stoperów Kotwicy, którzy spuścili go z pola widzenia. Duńczyk złożył się do szczupaka po wrzutce z lewego skrzydła i w 65. minucie doprowadził do remisu 1:1. W tym okresie kołobrzeżanie niczym ciekawym nie odpowiadali, zatracili swoje atuty grając pod wiatr, a ponadto brakowało na ich desancie Łukasza Włodarczyka. Jego zmiennik Ołeh Majik pokazał się dopiero w 74. minucie, kiedy huknął w poprzeczkę bramki Jakuba Bursztyna.

Zmiennikiem Rasmussena był z kolei Aron Stasiak. To najlepszy w tym sezonie strzelec rezerwistów rozstrzygnął mecz. W 80. minucie młodzieżowiec wepchnął piłkę z bliska do bramki po solowej akcji Sebastiana Kowalczyka. Zrobiło się 2:1 i to drużyna Pawła Sikory cieszyła się po derbach.

Kotwica marnuje szansę na awans. Po porażce w Szczecinie traci już 10 punktów do lidera Świtu Skolwin. Drużyna Pawła Ozgi pokonała we wtorek 2:0 Unię Solec Kujawski.

Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (0:1)