Pogrom w hicie Eredivisie. Feyenoord odniósł najwyższe zwycięstwo w historii. Ajax na kolanach

Bartosz Głąb
Najwyższe zwycięstwo Feyenoordu w historii meczów w Ajaxem
Najwyższe zwycięstwo Feyenoordu w historii meczów w Ajaxem Pieter Stam de Jong / PAP
W absolutnym szlagierze 29. kolejki Eredivisie Feyenoord Rotterdam rozbił na słynnym De Kuip Ajax Amsterdam aż 6:0. Gospodarze do przerwy prowadzili już różnicą 3 bramek, a w drugiej połowie dołożyli jeszcze 3 trafienia. To najwyższa wygrana Feyenoordu w historii "De Klassieker" oraz piąta najwyższa porażka w historii zespołu ze stolicy Holandii.

Ajax Amsterdam rozgromiony w "De Klassieker"

Zespół z Amsterdamu fatalnie spisuje się w tym sezonie Eredivisie. Był nawet moment, w który Ajax plasował się w strefie spadkowej, jednak w ostatnich miesiącach wyszedł z kryzysu i wydawało się, że wraca na właściwe tory. W niedzielne popołudnie klub ze stolicy kraju chciał wciąż rewanż na Feyenoordzie Rotterdam, który jesienią popisał się efektownym zwycięstwem 4:0.

Od początku meczu przewagę miała ekipa z Rotterdamu, ale nie zapowiadało się na grad bramek. Gospodarze prowadzenie objęli w 34. minucie za sprawą Brazylijczyka Igora Paixao. Już w następnej akcji 19-letni Yankuba Minteh podwyższył na 2:0, a tuż przed przerwą gola na 3:0 strzelił David Hancko.

Feyenoord rozbił rywala w hicie Eredivisie. Najwyższe zwycięstwo w historii

Po zmianie stron Feyenoord nie zwalniał tempa. Yankuba Minteh i Igor Paixao po raz drugi wpisali się na listę strzelców, a jedno trafienie dołożył Quinten Timber. Ostatnia bramka dla gospodarzy padła w 66. minucie. Wydaje się, że wynik mógłby być nawet wyższy, ale drużyna z Rotterdamu postanowiła oszczędzić przeciwnika w ostatniej fazie spotkania.

Warto też odnotować, że rozbity Ajax w ciągu całego meczu oddał zaledwie jeden strzał. Wynik odbił się szerokim echem na całym świecie. Feyenoord odniósł najwyższe w zwycięstwo w historii starć z odwiecznym rywalem. Poprzednie najbardziej okazałe zwycięstwa to 9:4 w 1964 oraz 6:1 w 1960 roku. Natomiast dla ekipy z Amsterdamu była to piąta najwyższa porażka w historii klubu. Do klęski 1:9 z Dordrechtem z 1913 roku było jeszcze daleko.

Ajax Amsterdam poniósł najwyższą porażkę w historii "De Klassieker"
Ajax Amsterdam poniósł najwyższą porażkę w historii "De Klassieker" Pieter Stam de Jong / PAP
Jakub Rzeźniczak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie piłki nożnej, ale także polskiego show-biznesu. Były obrońca Kotwicy Kołobrzeg niedługo ma spróbować swoich sił w nowym sporcie - zawalczy w oktagonie z Marcinem Najmanem. 37-latek w wolnym czasie uwielbia podróżować - szczególnie w ciepłe miejsca.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Jakub Rzeźniczak i jego żona na prywatnych zdjęciach. Piłkar...