Półfinał Pucharu Włoch. Inter postraszył Juventus, ale przegrał po rzutach karnych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tomasz J. Górski
W rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Włoch Inter był bliski wyeliminowania Juventusu Turyn. Po regulaminowym czasie gry gospodarze odrobili trzybramkowa stratę z pierwszego meczu, ale o awansie musiała decydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy „Starej Damy” i to oni zagrają w finale z AC Milan

Czesław Michniewicz często powtarzał, że nawet przewaga dwóch bramek nie jest gwarantem zwycięstwa. Widocznie te słowa słyszeli też w stolicy Piemontu – stąd Juventus wygrał 3:0 w pierwszym meczu Pucharu z Interem Mediolan. Dwie bramki zdobył Alvaro Morata, a jedną strzelił Paulo Dybala.

Z taką zaliczką rewanż wydawał się formalnością, ale niewiele brakowało, by piłkarze Roberto Manciniego wyeliminowali „Starą Damę”. W 17. minucie gola strzelił Marcelo Brozović. Chorwat wykorzystał podanie Gary'ego Medela i uderzeniem z ok. 16 metrów przy prawym słupku pokonał Neto. Cztery minuty po przerwie wynik podwyższył jego rodak, Ivan Perisić, który z bliskiej odległości dopełnił formalności po zagraniu Edera z prawej strony pola karnego. W 82. minucie Brozović po rękach bramkarza wykorzystał „jedenastkę”.

Przy takim wyniku o awansie miała decydować dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Pod koniec drugiej części dogodną okazję mieli goście, ale świetnymi interwencjami popisał się Juan Carrizo broniąc strzały Alvaro Moraty.

Ostatecznie serię rzutów karnych wygrał Juventus 5:3. Jedyną "jedenastką" dla Interu nie wykorzystał Rodrigo Palacio.

W finale, który zostanie rozegrany 21 maja, Juventus zmierzy się z AC Milan.

Półfinał Pucharu Włoch – mecz rewanżowy

Inter Mediolan – Juventus Turyn 3:0 (k. 3:5) *
Bramki: Brozović 17' i 82' k., Perisić 49'
Bramki w serii rzutów karnych: 0:1 Barzagli, 1:1 Brozović, 1:2 Zaza, 1:2 Palacio (karny nietrafiony), 1:3 Morata, 2:3 Manaj, 2:4 Pogba, 3:4 Nagatomo, 3:5 Bonucci
Żółte kartki: Jesus 24', D'Ambrosio 90+1', Perisić 90+2', Eder 103', Santon 106' – Sturaro 37', Bonucci 41', Cuadrado 90+2', Lemina 93', Pogba 98', Zaza 109
Sędzia: A. Gervassoni

Inter Mediolan: Carizzo – Santon, D'Ambrosio, Jesus, Nagatomo – Brozović, Medel, Kondogbia (Babiany 46') – Perisić, Eder (Manaj 113'), Ljajić (Palacio 75')
Juventus Turyn: Neto – Lichsteiner (Barzagli 55'), Bonucci, Rugani, Alex Sandro – Cuadrado, Sturaro, Hermanes (Lemina 71'), Asamoah (Pogba 86') – Zaza, Morata

Skrót meczu Inter Mediolan – Juventus Turyn

* w pierwszym meczu Juventus Turyn – Inter Mediolan 3:0 (Morata 36' k, i 63', Dybala 83')
Awans: Juventus Turyn