Polkowice nieznacznie pokonały Tura Turek

Krzysztof Maciejewski/Głos Wielkopolski
Tur Turek przegrał w Polkowicach
Tur Turek przegrał w Polkowicach Daniel Kawczyński
Piłkarze Tura Turek nie zdołali w sobotę powiększyć dorobku punktowego. W 12. kolejce rozgrywek grupy zachodniej drugiej ligi turkowianie, po wyrównanym meczu, przegrali na wyjeździe z KS Polkowice 0:1.

Spotkanie dwóch drużyn opartych głównie o młodych zawodników było żywym, dość interesującym widowiskiem. Okazje do zdobycia bramek stworzyli zarówno polkowiczanie, jak i zespół Tura, skuteczniejsi okazali się jednak gospodarze i to oni cieszyli się z drugiego z rzędu zwycięstwa. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 67. minucie. Po błędzie defensywy turkowian dośrodkowanie Patryka Bryły skutecznym strzałem zakończył Szymon Skrzypczak.

Tur najbliższy szczęścia był tuż przed przerwą, ale po bardzo ładnym uderzeniu Piotra Gląby z narożnika pola karnego, kapitalną interwencją popisał się Damian Primel, ratując miejscowych przed stratą gola.
- Mimo porażki z postawy zespołu jestem zadowolony. Moja drużyna potwierdziła, że posiada duże możliwości. Jestem przekonany, że sprawimy jeszcze niejedną niespodziankę. W Polkowicach zabrakło trochę nam szczęścia, o przegranej zadecydował jeden błąd defensywy, brak zdecydowania przy ataku gości - ocenił Piotr Zajączkowski, szkoleniowiec Tura Turek.

Następny mecz turkowianie rozegrają w najbliższą sobotę. Będą to derby z Jarotą Hotel Jarocin. Początek tego interesującego spotkania na stadionie w Turku o godzinie 16.

KS Polkowice - Tur Turek 0:1

Bramka: Szymon Skrzypczak (67).