Polska U-19 - Armenia U-19 LIVE! Z Ormianami o pierwsze zwycięstwo

Piotr Kruza
W cieniu eliminacji do brazylijskiego mundialu odbywają się kwalifikacje do Mistrzostw Europy U-19. Pierwsze mecze turnieju z udziałem naszej reprezentacji odbyły się w miniony czwartek w Inowrocławiu. Polska zremisowała z Litwą 1:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Rumunii z Armenią i to właśnie ta ostatnia ekipa będzie dziś rywalem Biało-czerwonych. Mecz o godzinie 15.00 rozpocznie się w Tucholi.

Relacja na żywo z meczu U-19 Polska - Armenia w Ekstraklasa.net!

Podopieczni Marcina Sasala turniej eliminacyjny rozpoczęli od remisu, choć większość kibiców spodziewała się w tym meczu zwycięstwa. Niestety słaba pierwsza połowa w wykonaniu Polaków sprawiła, że z wywalczenia tego jednego punktu powinniśmy być zadowoleni. Litwini okazali się bowiem dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem niż wcześniej myślano i w końcówce mogli nawet przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

W dzisiejszym spotkaniu czeka nas prawdopodobnie przynajmniej równie trudne zadanie, bowiem Ormianie w swoim pierwszym meczu z reprezentacją Rumunii również pokazali, że grać w piłkę potrafią.

Trener Sasal być może od początku spotkania zdecyduje się na wystawienie w środku pola Grzegorza Tomasiewicza, który w Inowrocławiu na placu gry pojawił się po przerwie zmieniając Michała Gałeckiego, dzięki czemu gra Polaków wyglądała już dużo lepiej. Zresztą po meczu z Litwą selekcjoner wskazywał właśnie na środek pola, jako na nasz największy mankament. - Mieliśmy problem ze środkiem pola. Na zgrupowaniu wypadł Paweł Dawidowicz, a ciężko znaleźć chłopaka grającego w Ekstraklasie w pełnym wymiarze godzin na tej pozycji. Druga połowa była już jednak bardzo dobra, wyciągnęliśmy wnioski i nie popełnialiśmy już tylu indywidualny błędów co w pierwszej.

Podobnego zdania był także ambasador reprezentacji Polski do lat 19, Jacek Bąk. - Przeanalizowaliśmy sytuację w szatni, w drugiej połowie wyszedł inny zawodnik w środku pola i już dużo lepiej to wyglądało. Wydaje mi się, że z Armenią wyjdziemy podobnym składem, ale nie chcę nic takiego mówić, bo oczywiście to trener decyduje.

Mecz z Armenią będzie z gatunku tych, które, nieważne jak, ale trzeba wygrać. W innym wypadku w ostatnim meczu eliminacji będziemy grali z nożem na gardle, a należy pamiętać, że naszym przeciwnikiem będzie równie silna Rumunia. Jeśli jednak z boiska w Tucholi będziemy schodzić dziś bogatsi o 3 punkty, to do awansu we wtorek wystarczy nam jedynie remis.

Początek spotkania z Armenią o godzinie 15.00. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE! Równolegle w Grudziądzu w drugim meczu naszej grupy, Rumunia zagra z Litwą.