Polski mecz w Eredivisie na remis. Gol Milika, dobry występ Bednarka [WIDEO]

Małgorzata Służałek
Arkadiusz Milik strzelił 19. gola w sezonie!
Arkadiusz Milik strzelił 19. gola w sezonie! Bartek Syta
W meczu 31. kolejki ligi holenderskiej Ajax Amsterdam zremisował z FC Utrecht 2:2, chociaż przegrywał już 0:2. Gola w tym spotkaniu strzelił Arkadiusz Milik, który zamienił rzut karny na gola w 89. minucie. W bramce gości dobry występ zanotował także Filip Bednarek.

Polski mecz w Eredivisie na remis. W ramach 31. kolejki ligi holenderskiej Ajax przegrywał już z Utrechtem 0:2, ale zdołał wywalczyć punkt i zremisować przed własną publicznością 2:2. Początkowo wszystko wskazywało na to, że to goście wywiozą z Amsterdam ArenA komplet punktów. Do 85. minuty Utrecht prowadził po golach Nacera Barazite i rezerwowego Patricka Joostena.

Podopieczni Franka de Boera zdołali jednak podnieść się z kolan i pokazali w końcówce spotkania wielki charakter. Najpierw w 86. minucie gola kontaktowego strzelił kapitan Ajaksu, Davy Klaassen. Niespełna kilkanaście minut później, w 88. minucie Arkadiusz Milik wywalczył rzut karny dla gospodarzy. Chociaż to nie on jest etatowym egzekutorem jedenastek, to właśnie reprezentant Polski podszedł do piłki i doprowadził do remisu. To już 19. gol Polaka w tym sezonie!

Warto także odnotować, że bardzo dobry występ w bramce Utrechtu zanotował Filip Bednarek. 23-latek dopiero po raz drugi w trwających rozgrywkach rozpoczął mecz od pierwszej minuty i kilka razy zaprezentował kilka świetnych interwencji.
Po tym spotkaniu Ajax zrównał się ilością punktów z PSV, ale dzięki lepszemu bilansowi wrócił na pozycję lidera Eredivisie.