Porażka Górnika Wałbrzych. Bałtyk w końcu wygrał

Szymon Szadurski / Dziennik Bałtycki
Piłkarze Bałtyku odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie
Piłkarze Bałtyku odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie Grzegorz Mehring
Z pierwszego zwycięstwa w obecnym sezonie II ligi grupy zachodniej cieszyć mogą się piłkarze gdyńskiego Bałtyku. Biało-niebiescy po golu 21-letniego Pawła Nogi w końcówce drugiej części spotkania pokonali wczoraj na wyjeździe 1:0 Górnika Wałbrzych.

Trener gdynian Adam Topolski zagrał va banque i od pierwszej minuty meczu desygnował na plac boju aż trzech napastników - Piotra Włodarczyka, Roberta Hirsza i Radosława Wiśniewskiego. Mimo to zwycięstwo Bałtykowi nie przyszło łatwo. Rezerwowy w tym spotkaniu Noga, sprowadzony z Chojniczanki Chojnice, swojego pierwszego gola w biało-niebieskich barwach zdobył dość przypadkowo. W 80. minucie meczu dośrodkował w pole karne, licząc na strzał jednego ze swoich kolegów, jednak piłka nabrała takiej paraboli lotu, iż niedotykana przez nikogo zaskoczyła Damiana Jaroszewskiego. Dobrą sytuację Bałtyk miał wcześniej już w 26. minucie, kiedy mocny strzał Marcina Dettlaffa bramkarz gospodarzy z trudem przeniósł nad bramką. Swoje okazje mieli jednak także gospodarze. W 54. minucie Roman Maciejak, lobując Marcina Matysiaka, trafił w poprzeczkę. Groźnie, minimalnie obok bramki, strzelali ponadto Jan Rytko i Adrian Moszyk.

Górnik Wałbrzych - Bałtyk Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka: Paweł Noga (80 min)

Górnik: Jaroszewski - Michalak, Wojtarowicz, Bartos, Zawadzki, Sawicki, Morawski, Fojna, Rytko, Zinke (64' Moszyk), Maciejak

Bałtyk: Matysiak - Loda, Benkowski, Martyniuk, Musuła - Manelski (60' Noga), Dettlaff (46' Jędryka), Lemanek - Włodarczyk - Hirsz (75' Ziemak), Wiśniewski (90' Filipiak)