Porażka Wisły Kraków

Bartosz Karcz/Gazeta Krakowska
Issa Ba (z lewej) nieźle zaprezentował się już podczas Remes Cup Ekstra
Issa Ba (z lewej) nieźle zaprezentował się już podczas Remes Cup Ekstra Damian Jędrusiński (Ekstraklasa.net)
Od porażki rozpoczęli piłkarze Wisły sparingi w 2010 roku. W środę krakowianie przegrali w Turcji z Karpatami Lwów 1:2. Ważniejsze jednak od przegranej jest to, że z dobrej strony pokazała się dwójka testowanych piłkarzy.

Jedynego gola Wisła strzeliła bowiem po akcji, w której do siatki trafił Branislav Punosevac, a asystę zaliczył Issa Ba.
Trener Maciej Skorża dał wczoraj zagrać zarówno Serbowi, jak i Senegalczykowi po 90 minut. I trzeba przyznać, że Ba pokazał kilka razy, że jak na środkowego pomocnika przystało, potrafi swoim podaniem otworzyć drogę do bramki kolegom z drużyny. Tak było np. w 38 min gdy Senegalczyk podał do Andraża Kirma, ale piłka po strzale Słoweńca przeszła obok słupka.

Swoją szansę jeszcze przed przerwą miał również Punosevac, strzelał niecelnie głową. W tym momencie "Biała Gwiazda" już przegrywała, bowiem w 20 min do bramki, w której stał Filip Kurto, trafił Denys Kożanow.

Po tym golu przewagę uzyskała Wisła, która prócz wspomnianych sytuacji Kirma i Punosevaca mogła strzelić również bramkę po uderzeniu Tomasa Jirsaka czy Marcelo. Po zmianie stron znów jednak do głosu doszli Ukraińcy. Kilka ich akcji udało się zastopować, ale w 62 min Batista objechał Kurtę i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Krakowianie odpowiedzieli trzy minuty później, a w rolach głównych wystąpili wspomniani na wstępie Issa Ba i Branislav Punosevac. Senegalczyk i Serb zrobili dobry początek, ale na decyzję o ewentualnym angażu w Krakowie będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Wisła Kraków - Karpaty Lwów 1:2 (0:1)

Bramki: Punosevac 65 - Kożanow 20, Batista 62.

Wisła: Kurto (66 Jarosiński) - Alvarez (66 Chrapek), JopI, Marcelo (66 Czekaj), Cleber - Łobodziński (46 Burliga), Ba, Jirsak (46 Mączyński), Kirm - Boguski (46 Rado), Punosevac.

Karpaty: Tłumak - Petriwski, Miloszević (46 Tarasenko), Tubić, FedeckiI - Godwin (46 Tkaczuk), Chudobjak, Hołodiuk - Kożanow (46 Zenjow), Batista, Kopołowec (46 Guruli).