Portugalia 2 : 1 Holandia. Zobacz bramki! [Skrót meczu]

Rafał Babraj
Cristiano Ronaldo zapewnił Portugalii awans z Grupy B! Krytykowany dotychczas CR7 odblokował się w meczu z Holandią i strzelił dwa gole. "Oranje" przegrali 2:1 i pożegnali się z turniejem.

Faworyzowana Holandia nie poradziła sobie w Grupie B, zwanej Grupą Śmierci. "Oranje" nie potrafili wygrać ani jednego meczu - ulegli nie tylko Niemcom, ale nawet skazanej na pożarcie Danii.

Portugalia również spisywała się poniżej oczekiwań. Zawodził największy gwiazdor drużyny Cristiano Ronaldo. Po przegranej z Niemcami i z trudem wywalczonym zwycięstwie z Danią, Portugalczycy musieli pokonać Holandię.

Najpiękniejsze fanki Euro 2012! [ZDJĘCIA, cz. 2]

To jednak "Oranje" zaczęli lepiej. Grali składnie, a piękną bramką już w 12. minucie popisał się Rafael van der Vaart. Potem jednak grać zaczęli Portugalczycy. Jeszcze w pierwszej połowie mieli tyle okazji, że mogli wyjść na prowadzenie, lecz "tylko" doprowadzili do wyrównania za sprawą CR7. Czego jednak nie udało się zrealizować w pierwszej połowie, doszło do skutku w drugiej.

Natalia Siwiec. Pierwsza kibicka reprezentacji Polski? [ZDJĘCIA]

Po ładnym podaniu Naniego sam w polu karnym znalazł się Ronaldo i nie dał szans bramkarzowi przeciwnika. Portugalczycy wygrali 2:1 i razem z reprezentacją Niemiec wyszli z Grupy B.