Puchar Anglii. Manchester United z awansem. Diogo Dalot z cudownym trafieniem

Jakub Jabłoński
"Czerwone Diabły" witają się z następną rundą. Niespodziewany bohater!
"Czerwone Diabły" witają się z następną rundą. Niespodziewany bohater! Eleven Sports/portal X (screen)
Puchar Anglii. Manchester United zameldował się w następnej, czwartej już rundzie Pucharu Anglii. W 3. rundzie "Czerwone Diabły" pewnie uporały się z Wigan Athletic 2:0 na stadionie rywala. Bramki dla podopiecznych Erika Ten Haga zdobyli Diogo Dalot oraz Bruno Fernandes.

Puchar Anglii. Wigan Athletic - Manchester United 0:2 (0:1)

Początek meczu niespodziewanie należał go gospodarzy. Wigan Athletic, czyli przedstawiciel League One rozpoczął spotkanie 3. rundy z "Czerwonymi Diabłymi" od mocnego uderzenia. I to dosłownie. Już po kilku minutach świetną okazję miał pomocnik Thelo Aasgaard, który pokusił się o piekielnie mocny strzał przy bliższym słupku. Jednak golkiper Andre Onana zdołał świetną interwencją nogami uratować swoją drużynę od utraty bramki.

Po upływie kwadransu to jednak przyjezdni prowadzeni przez Erika ten Haga stworzyli sobie pierwszą sytuację bramkową. Podobną sytuację na strzelenie otwierającego trafienia miał Marcus Rashford. Anglik jednak uderzył na tyle, że bramkarz Sam Tickle z łatwością obronił tę próbę młodego piłkarza "Czerwonych Diabłów".

Podopieczni holenderskiego szkoleniowca po sennym początku złapali jednak odpowiedni rytm i już w 22. minucie gracze w czerwonych koszulkach objęli prowadzenie. Autorem trafienia na 1:0 był Portugalczyk Diogo Dalot. Lewy obrońca popisał się przepięknym, płaskim uderzeniem ze skraju pola karnego, którym nie dał absolutnie żadnych szans golkiperowi rywali.

Parę minut później kapitalną okazję miał po raz kolejny Rashford. Tym razem Anglik z rzutu wolnego minimalnie się pomylił. Ostatecznie na przerwę gracze ten Haga schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa dla Manchesteru United. "Czerwone Diabły" przypieczętowały awans

Pomimo sennego początku drugiej części spotkania na sytuacje dalej nie mogliśmy narzekać. "Czerwone Diabły" co i rusz napierały na bramkę gospodarzy. Najlepsze okazje w dalszym ciągu miał Marcus Rashford, którego komentujący na antenie Eleven Sports porównał do atakującego Chelsea Londyn - Raheema Sterlinga. Trudno było się z nim nie zgodzić. Anglik z Manchesteru wszystko do momentu oddania strzału robił idealnie. Zabrakło tylko skuteczności. Podobnie jak angielski piłkarz "The Blues" w trwającym sezonie. Analogia jak najbardziej trafna.

Awans do kolejnej, czwartej rundy najstarszego pucharu na wyspach brytyjskich dla Manchesteru United przypieczętował nie kto inny jak Bruno Fernandes z rzutu karnego. Portugalczyk w 74. minucie precyzyjnym strzałem z jedenastu metrów zmylił golkipera rywali i nie dał mu absolutnie żadnych szans na skuteczną interwencję.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Przedstawiamy listę piłkarzy, którzy zadebiutowali w reprezentacji Polski w kończącym się roku kalendarzowym. Selekcjoner Michał Probierz uratował ten rok! Kliknij w strzałkę po prawej stronie i zobacz, kto miał niebywałe szczęście i zagrał z orzełkiem na piersi

Reprezentacja Polski. Oto piłkarze, którzy zadebiutowali w r...