Puchar Króla. Waleczna Sevilla zremisowała z Realem! Jest rekord "Królewskich"

PI
Sevilla - Real Madryt 3:3
Sevilla - Real Madryt 3:3 AFP/East News
Puchar Króla. Real Madryt wyśrubował hiszpański rekord bez porażek. Po raz czterdziesty raz z rzędu nie przegrał! Tym razem było jednak naprawdę blisko. W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału krajowych rozgrywek Sevilla postawiła trudne warunki. Dwukrotnie wyszła na prowadzenie. Ale to do "Królewskich" należał ostatni głos - w doliczonym czasie wynik na 3:3 ustalił wprowadzony Karim Benzema. Zespół Zinedine'a Zidane'a planowo awansował do ćwierćfinału Pucharu Króla (w pierwszym meczu wygrał 3:0). Jeszcze nie wiadomo z kim zagra.

Worek z bramkami rozerwała Sevilla, choć przy udziale Realu. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę głową do własnej siatki skierował bowiem Danilo. Była to 10 minuta. Do przerwy taki wynik się utrzymał.

Po cichu Sevilla wierzyła, że będzie w stanie odrobić stratę z pierwszego meczu. Krótko po zmianie stron wyrówna jednak Marco Asensio, który przebiegł z futbolówką 50 metrów - w stylu Diego Maradony.

Sevilla nie ustała w atakach i pięć minut później, czyli w 54 minucie trafiła Real drugi raz. Zrobił to debiutujący Stevan Jovetić, który w tygodniu przyszedł z Interu Mediolan. Na gola potrzebował osiem minut (wszedł w 46 minucie). I choć kwadrans przed końcem na 3:1 strzelił Vicente Iborra, to jednak Real zakończył mecz po swojemu. Najpierw straty zmniejszył z karnego Sergio Ramos, potem z gry na 3:3 wynik ustalił Karim Benzema. Real gra dalej i Real ma rekord.