Puchar Ligi Angielskiej. Ostre strzelanie na Anfield Road. Liverpool rozbił West Ham

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Liverpool w półfinale Carabao Cup.
Liverpool w półfinale Carabao Cup. PAP/EPA
Puchar Ligi Angielskiej. W ćwierćfinale Carabao Cup Liverppol rozbił u siebie West Ham United aż 5:1. Do przerwy "The Reds" prowadzili tylko 1:0, ale po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami. Na ławce rezerwowych "Młotów" cały mecz przesiedział Łukasz Fabiański.

Puchar Ligi Angielskiej. Liverpool rozbił zespół Polaka aż 5:1

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Carabao Cup Liverpool zmierzył się na Anfield Road z West Hamem United. W zespole "Młotów" tylko na ławce rezerwowych zasiadł Łukasz Fabiański. Do podstawowego składu wrócił bowiem Alphonse Areola.

Prowadzenie "The Reds" w 28. minucie dał Węgier Dominik Szoboszlai. Po zmianie stron Curtis Jones dwukrotnie trafił do bramki rywala, a po jednym golu zanotowali Holender Cody Gakpo i Egipcjanin Mohamed Salah. Honorowe trafienie dla West Hamu na kwadrans przed końcem zdobył Jarrod Bowen.

Łukasz Fabiański bronił w trzech ostatnich meczach "Młotów" z powodu kontuzji francuskiego bramkarza. Dzisiaj ten wrócił do pełnej dyspozycji i wielce prawdopodobne, że były reprezentant Polski na stałe wrócił na ławkę rezerwowych.

Puchar Ligi Angielskiej. Liverpool w półfinale rozgrywek

Trzy pozostałe ćwierćfinały zostały rozegrane we wtorek, a dwa z nich rozstrzygnęły rzuty karne. Po konkursie "jedenastek" Chelsea FC pokonała Newcastle United, a Fulham wygrał z Evertonem. Ponadto do najlepszej "czwórki" awansował występujący na zapleczu ekstraklasy (Championship) zespół Middlesbrough, który wyeliminował grający o szczebel niżej Port Vale FC (3:0).

W 1/8 finału odpadł broniący trofeum Manchester United.

Pierwsze spotkania półfinałowe zostaną rozegrane w drugim, a rewanże - w czwartym tygodniu stycznia. PAP