Puchar Polski. Emocje w Kleczewie - Sokół wygrał z Lechem Rypin

Michał Wieczorek
arc
Sokół Kleczew przegrywał już 0:2 z Lechem Rypin w rundzie wstępnej Pucharu Polski, ale odrobił straty, wygrał mecz 3:2 i awansował do właściwej fazy pucharowych zmagań. 3-ligowiec będzie miał szanse spotkać się z zespołem z 1. ligi.

Przez niemal pół godziny gry to goście z Rypina byli lepsi. Udokumentowali to bramką Łukasza Grube. Później inicjatywę przejęli gospodarze. Jednak tuż po wznowieniu gry po przerwie drugą bramkę dla Lecha zdobył Grube, pokonując Roszyka strzałem z rzutu wolnego.

Sokół rzucił się do ataków. - Od 50 minuty mieliśmy przygniatającą przewagę - komentował po meczu zadowolony wiceprezes klubu Michał Grzywacz. Udało się zdobyć 3 gole. Dwa trafienie zaliczył Mikołaj Pingot, a decydująca bramka padła po uderzeniu Macieja Lisieckiego w 83. minucie.

Oba zespoły grają w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej grupie III ligi.

Sokół Kleczew - Lech Rypin 3:2 (0:1)

0-1 Łukasz Grube 27
0:2 Łukasz Grube 48 (z rzutu wolnego)
1:2 Mikołaj Pingot 63
2:2 Mikołaj Pingot 79
3:2 Maciej Lisiecki 83

Sokół: Roszyk, Goliński, Augystaniak, Pingot, Jędras, Głowala, Dębowski, Śmiałek (61 Urban), Grzelak, Kopaniasz (61 Lisiecki), Jankowiak, (75 Woźniak)

Lech Rumiantsev - Baranowski, Koprowski, Ragaman, Bojaruniec - Żurowski (82 Cichowlas), Gajkowski, Moszczyński, Skrzynecki (71 Wojciechowski) - Grube, Bojas (62 Piceluk)