Puchar Włoch. Lazio Rzym wygrywa w derbowym starciu z AS Romą i awansuje do kolejnej rundy. Jeden z piłkarzy oberwał butelką

Jakub Jabłoński
Piłkarz Romy trafiony butelką, Lazio z awansem w Pucharze Włoch
Piłkarz Romy trafiony butelką, Lazio z awansem w Pucharze Włoch PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
Puchar Włoch. Lazio pokonało swojego odwiecznego rywala w środowym ćwierćfinale Pucharu Włoch 1:0 po trafieniu z rzutu karnego. Autorem decydującej bramki był Mattia Zaccagni. Poza wydarzeniami boiskowymi gorąca atmosfera udzieliła się kibicom gospodarzy, którzy najpierw obrzucali się racami, a potem jeden z fanów rzucił butelką w stronę gracza gości.

Puchar Włoch. Lazio Rzym - AS Roma 1:0 (0:0)

Trzeba przyznać, ze atmosfera przed wielkimi "Derbami Rzymu" udzieliła się praktycznie każdemu obecnemu na Stadio Olimpico. Choć najbardziej kibicom zgromadzonym na arenie środowych zmagań w ćwierćfinale tegorocznego pucharu.

Zadyma na derbach Rzymu. Pseudokibice Lazio i Romy obrzucali się nawzajem racami

W pierwszej połowie nie było praktycznie żadnego celnego strzału i na tablicy widniał bezbramkowy wynik przy zejściu zawodników obydwu drużyn na przerwę. Choć z większym impetem w mecz weszła ekipa gospodarzy, która wydawało się, że jest zdecydowanie pewniejsza w swoich poczynaniach. Podopieczni Jose Mourinho z kolei popełniali naprawdę proste błędy, które przy odrobinie szczęścia i precyzji powinny zamienić się na otwierające trafienie.

Puchar Włoch. Mocny start drugiej połowy. Gospodarze ruszyli do ataku

Na początku drugiej połowy podopieczni Maurizio Sarriego nie chcieli pozostawiać jakichkolwiek złudzeń swoim odwiecznym rywalom. Najpierw po rzucie rożnym sygnał wysłał Matias Vecino. Urugwajczyk popisał się pierwszym strzałem celnym na bramkę w derbowym starciu, ale Rui Patricio zachował przytomność i przeniósł futbolówkę nad swoją bramką.

Następnie prowadzący spotkanie Daniele Orsato dopatrzył się faulu w polu karnym AS Romy i w konsekwencji gracze w błętkitnych strojach mieli "jedenastkę". Do rzutu karnego podszedł Mattia Zaccagni, który mocnym strzałem nie dał szans portugalskiemu bramkarzowi.

Do kuriozalnej sytuacji z udziałem kibiców gospodarzy doszło w momencie jednej zmiany przeprowadzonej przez szkoleniowca gości. Wówczas w schodzącego wtedy Edoardo Bove'ego rzucono butelką w plecy. Na całe szczęście nic się nie stało Włochowi, ale trzeba przyznać, że takie zachowanie nie powinno mieć miejsca.

W samej końcówce meczu piłkarzy trochę poniosło na boisku i udzieliła się im atmosfera kibiców na trybunach. Pedro w wyniku ostrego faulu najpierw obejrzał drugą żółtą kartkę, a potem w konsekwencji czerwoną. Gospodarze musieli ostatnie minuty radzić sobie w dziesiątkę. Dodatkowo czerwony kartonik wyrwał również w ostatnich sekundach piłkarz drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho. Sardar Azmoun wyleciał z boiska. Goście w kartkach doprowadzili do remisu!

Ostatecznie drużyna portugalskiego szkoleniowca odpadła z tegorocznej edycji krajowego pucharu. Nicola Zalewski, reprezentant Polski zagrał dokładnie 58. minut, po czym został zmieniony przez Leonardo Spinazzolę. Lazio po wygranych derbach Rzymu powalczy o końcowy triumf na Półwyspie Apenińskim. Przed tym jednak graczy Sarriego będzie czekał półfinał.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Przedstawiamy listę piłkarzy, którzy zadebiutowali w reprezentacji Polski w kończącym się roku kalendarzowym. Selekcjoner Michał Probierz uratował ten rok! Kliknij w strzałkę po prawej stronie i zobacz, kto miał niebywałe szczęście i zagrał z orzełkiem na piersi

Reprezentacja Polski. Oto piłkarze, którzy zadebiutowali w r...